AK PARTİ'de aday adayları kervanına iki isim daha katıldı. Hakan Özdamar ile Ekrem Yavaş'ın ilk müracaatları gerçekleştirdiği partide bugün iki isim daha aday adaylıklarını ilan etti.  Aday adaylığını resmen açıklayan ilk bayan Yasemin Gül olurken, İGM başkanlığından ayrılan Mehmet Akif Okur'da aday adaylığını duyurdu.
OKUR, TECRÜBESİNE GÜVENİYORMUŞ

Balıkesir İl Genel Meclisi eski Başkanı Mehmet Akif Okur, AK Parti'den milletvekili adayı olacağını söyledi. Tecrübesine güvendiğini belirten Okur, resmî müracaatı cuma günü yapacağını kaydetti.

Parti il binasında basın toplantısı düzenleyen Okur, İl Genel Meclisi'nde başarılı çalışmalara imza attıklarını, Balıkesir'in meselelerinin tamamını bildiğini ifade etti. İl Özel İdaresi'nin parasının dağıtımını yaptıklarına işaret eden Okur, "Bu kaynakları en doğru biçimde kullanmaya çalıştık.

Balıkesir halkının vekili olmak istiyorum. Görev sürem boyunca büyük bir coğrafyaya sahip Balıkesir'in tüm sorunlarını yerinde gördüm ve büyük bir bölümünün çözümüne katkıda bulundum.

İl Genel Meclisi Başkanı olarak edindiğim bilgi ve tecrübenin, milletvekili aday adaylığım sürecinde bana güç vereceğine inanıyorum." dedi.

Mehmet Akif Okur'un adaylığını açıkladığı toplantıya Balıkesir İl Genel Meclisi üyeleri, partililer ve muhtarlar da katıldı. Okur ayrıca görev süresince kendisine destek olan valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, muhtarlar ve parti yöneticilerine teşekkür etti. 

YARIN DA 3 İSİM AÇIKLAYACAK

Ak Parti'de 10 Marat perşembe günü aday adaylığını açıklayan isimler ise, Ticaret Odası meclis başkanlığından istifa eden Erhan Ortaköylü, belediye meclis üyeliğinden ayrılan Hazım Köse ile Av. Mustafa Kalınoğlu. Bu isimler bugün peşpeşe düzenleyecekleri toplantılarla aday adaylıklarını kamuoyuna ilan edecek.

Editör: Haber Merkezi