İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı milletvekili Turhan Çömez, seçim gezileri sırasında başkanlık yarışındaki rakipleri Yücel Yılmaz ve Ahmet Akın ile karşılaşınca bakın neler yaptı?

ÇÖMEZ'E İLGİ BÜYÜK

Gittiği her yerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan doktor başkan adayı Turhan Çömez, 31 Mart seçimleri öncesi karşılaştığı iki rakibine başarı diledi. Çömez, Burhaniye'de karşılaştığı rakibi Ahmet Akın'a herkesin özlediği siyasi nezaket içerisinde sarılarak başarı diledi. Çömez , “Türkiye’nin demokrasiye ihtiyacı var. Türkiye’nin uzlaşıya ihtiyacı var. Türkiye’nin bu ceberutlardan kurtulmaya ihtiyacı var. Biz elbirliğiyle bunu başaracağız inşallah” ifadelerini kullandı.

"TURHAN ABİM"
DİYE BOYNUNA SARILDI

Ahmet Akin Turhan Comez

Çömez’e sarılan ve “Abim” diye hitap eden Ahmet Akın ve Çömez daha sonra birbirlerine seçim çalışmasında başarı dileğinde bulunarak ziyaretlerini sürdürdü.

YÜCEL BAŞKANA BAŞARI DİLEDİ

Çömez, Sındırgı’daki esnaf ziyareti sırasında AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Yücel Yılmaz ile karşılaştı.

Kısa bir süre sohbet eden Çömez ve Yılmaz daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Fotoğraf çekimi sonrası da birbirlerine başarı dileklerinde bulunup seçim gezilerine kaldıkları yerden devam etti.

Turhan Comez Yucel Yilmaz

Aynı akşam; Sözcü TV’de İpek Özbey’in sunduğu “Nokta Atışı” programına katılan Turhan Çömez, siyasetin etik yapılması gerektiğini söyledi ve çağrıda bulundu. Çömez; farklı partilerin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayları olarak Yücel Yılmaz ve Ahmet Akın ile televizyonda bir program yapılırsa katılacağını belirtti. İki adayı, yayına davet etti.

Çömez, halkın kavga değil demokrasi özlediğini, rakiplerin Balıkesir için neler yapacağını halkla paylaşmaları gerektiğini de vurguladı.

OY ORANINI ARTTIRDI

Bu arada, yapılan bir çok ankette Turhan Çömez'in 31 Mart seçimlerinde partisinin oy oranını bir önceki seçimlere göre arttırdığı gözleniyor. 

Editör: Macit ERMİŞ