Balıkesir Ülkü Ocakları, Alaca Mescit Cami Şerifi önünde “31 Mart Yerel Seçimleri ve Balıkesir Yerelinde Siyasi Atmosfer” temalı basın açıklaması düzenlendi. Ocak Başkanı Kazım Çalışkan, "Cumhur’un tokadı ile şaşkına dönmek, tepetakla olmak kendileri için mukadder bir sonuçtur." ifadeleriyle CHP adaylarına göndermelerde bulunurken, Yücel Yılmaz'ı destekleyeceklerini deklare etti.

ulku-ocaklari-blk

MHP Balıkesir İl Başkanı Niyazi Tunç ve ekibi yanı sıra çok sayıda ülkücü camianın tanınan isimlerinin katıldığı programda basın açıklamasını Balıkesir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Çalışkan okudu. Halkı, gençleri ve tüm şehitleri saygı ve rahmetle anarak konuşmasına başlayan Çalışkan, “Bugün burada Balıkesir’imizde Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına çıkarmış olduğu Ahmet Akın’a geçtiğimiz günlerde sarf ettiği sözlere karşı tepkimizi bildirmek ve bu sözlerine karşı içinde bulunduğu adres arayışına cevap vermek için toplanmış bulunuyoruz” dedi.

Başkan Çalışkan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Sayın Ahmet Akın geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir videosunda ilk olarak “Terörle bizi yan yana koyanların alnını karışlarım!” ifadesini kullanmış ardından Türk Milliyetçiliğinin esası olarak birlik ve beraberlik vurgusu yapmış, kırmızı çizgileri olarak şanlı bayrağımızı ve vatan topraklarımızı göstermiş, akabinde de Milliyetçi olarak doğduğunu, büyüdüğünü, yaşadığını ve milliyetçi olarak öleceğini söylemiş ve bu ifadelerini Ülkücü motifler içerisinde kullanarak ‘takiye’ üstatlığı göstermiştir.

Teröre karşı dahi bir ve beraber olamayanlardan şehri birleştirmesi elbette beklenemez.

Ülkü Ocakları, Türk gençliğinin ve Aziz Türk Milletinin yılmaz bekçisi ve yıkılmaz kalesidir. Her türlü kripto yapıya, her engellemeye karşı bedeli ne olursa olsun kuşaklara ayırmadan ve ayrıştırmadan sahiplendiği Aziz Türk Gençliğinin bilimden sanata her alanda Milli değerlerimiz ekseninde yetişmesi amacından vazgeçmeyecektir.

Bir tek gencimizi dahi kirli mecralarda kurban vermeyeceğiz. Bulunduğumuz bölgede hiçbir ihanete geçit vermeyeceğiz. Bedeli Şehit kanlarıyla ödenmiş bu toprakları canımızdan aziz bilerek hizmet etmeye devam edeceğiz.

TÜRK GENÇLİĞİ CUMHUR İTTİFAKININ HER ŞARTTA YANINDADIR

Çokça telaffuz ettiğiniz 1 Nisan tarihi ile ilgili diyebiliriz ki, İstanbul muradına kavuşacak, Ankara Altınok’la zilletten kurtulacak. İzmir’de Tunç, Dağ’ın heybetinden yer ile yeksan olacak. Balıkesir Yücel Yılmaz’ın ustalık dönemiyle şaha kalkacak. Gömeç ve Susurluk’a Kazım Arslan ve Fahrettin Şener’le üç hilal çok yakışacak.

Her yerde olduğu gibi Balıkesir’de de Türk Gençliği Cumhur İttifakının her şartta yanındadır. İhanet bloğunun Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’de de karşılaşacağı sonuç değişmeyecektir. Cumhur’un tokadı ile şaşkına dönmek, tepetakla olmak kendileri için mukadder bir sonuçtur.

Muhterem Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli de dediği gibi teröristlerin yapamadığını holiganları ve fanatik yandaşları yerine getirmek için kuyruktadır. Terör örgütlerinin sözcülüğe meyletmek, onların üslubuyla devlete ve hükümete hakareteler sıralamak haramzadeliktir”

Refik Gündoğan, Genel Sekreter Yardımcısı oldu Refik Gündoğan, Genel Sekreter Yardımcısı oldu

TAVİZ YOKTUR, TESLİMİYET YOKTUR

Çalışkan konuşmasını: “Türkiye’miz; bu yıkıcı ve vahim gelişmelerle beraber, bugün zillet partilerinin neden olduğu; Ekonomik sızma, tehdit ve sömürme, Kültürel ve tarihi değerlerimize sabotaj, varlığımıza yönelik stratejik tehdit, devlet kurumlarına yönelik kuşatma, milli yapımıza yönelik saldırı, inançlarımıza yönelik aşağılama, yoğun bir propaganda ablukası, gizli servislerin örtülü operasyonu ile karşı karşıyadır. Hamdolsun hepsini, her seviyede karşılamaya hazırız, buna da muktediriz. Biz devletimizin de, hükümetimizin de, güvenlik güçlerimizin de, milletimizin de her şart altında yanındayız, hodri meydan canımızla, kanımızla arkalarındayız. Buradan teröristlere ve destekçilerine açık açık sesleniyorum: Ölünüzü, dirinizi, her gün birinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla billahi yüzleştireceğiz. Taviz yoktur, teslimiyet yoktur, geri dönmek yoktur, geriden bakmak yoktur, hakkımızı, hukukumuzu ve huzurumuzu çiğnetmek asla söz konusu olmayacaktır. Ne mutlu Türküm diyene!” diyerek noktaladı.

Editör: Macit ERMİŞ