2019’daki ittifakta İYİ Parti Balıkesir'i isteyince CHP'nin adaylığını geri çektiği Ahmet Akın, 5 yıl sonra siyasi bir çalım daha yedi. 

Meral Akşener, bugünkü gurup toplantısında "bir gıcıklık daha yapacağım" diyerek milletvekili Turhan Çömez’i Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ilan etti.

balikesirim.net haber merkezinin aday gösterileceğini 5 Aralık 2023'te haberinde duyurduğu Turhan Çömez,  ile Ahmet Akın, 31 Mart'taki seçimde mecut başkan Yücel Yılmaz'ın rakipleri oldu. 

ahmet-akin-turhan-comez
Türkiye yerel seçim havasına girdi...

31 Mart'ta sandık başına gidecek olan vatandaşlar, 5 yıl boyunca hizmet edecek olan belediye başkan adayını belirleyecek.

Bu kapsamda, partilerin büyükşehirlerdeki adayları da netleşmeye başladı.

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, başta İstanbul olmak üzere Balıkesir ve Sincan belediye başkan adayını açıkladı.

Bigadiç'te seçimi niçin kaybettiklerini açıkladı Bigadiç'te seçimi niçin kaybettiklerini açıkladı

Akşener, yerel seçimlere ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Buğra Kavuncu olduğunu açıkladı.

Balıkesir Belediye Başkan adayını da Turhan Çömez olarak açıklayan Akşener, Sincan Belediye Başkan adayını da Fatih Koca olarak duyurdu.

comez-yilmaz_akın

Eski AK Parti Milletvekili Çömez, İyi Parti’ye katılmış; Çömez’in rozetini de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında takmıştı.

yucel-yilmaz-ahmet-akin-turhan


 

Editör: Macit ERMİŞ