4 GÜN ÖNCE DUYURMUŞTUK

İZİN verilmeyen Zeytinli Rock Festivali için hülle yoluna gidildi. Belediye, yasaklanan Rock Festivali'nin belirlenen tarihlere gerçekleşmesi amacıyla Ören Kültür ve Sanat Festivalinin tarihini öne çekti, rockcuları da içerisine dahil etti. balikesirim.net bunun gerçekleşeceğini 4 gün önceki yayınıyla duyurmuştu!

DEVECİLER DEDİĞİNİ YAPTI

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, ilçede yapılmasına "kamu güvenliği" gerekçe gösterilerek Kaymakamlıkça izin verilmeyen Zeytinli Rock Festivali için "ben bitti demeden bitmez" açıklamasını yapmıştı. Deveciler, Belediye Meclis kararıyla Rock'u da içine kattığı Ören Festivalinin süresini uzattırarak dediğini yaparken, kamu otoritesini hiçe sayacak olması farklı yorumları getirdi.

ÖNE ÇEKİLDİ,
12 GÜNE ÇIKARILDI

Bu yıl 32'ncisi düzenlenecek Burhaniye Turizm Kültür ve Sanat Festivali son dakika alınan Burhaniye Belediye Meclisi kararıyla 12 güne çıkarıldı.

Böylece, organizasyon firmasının izin talebi Burhaniye Kaymakamlığı tarafından haklı gerekçelerle kabul görmeyen Zeytinli Rock Festivali de düzenlenecek olan Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali kapsamına alındı.

ÖNCE ROCK, SONRA KÜLTÜR!

Belediye yetkilleri, son dakika kararıyla süresi 18-30 Ağustos 2022 tarihlerini içeren şekilde yeniden düzenlenen Ören Festivali hazırlıklarının sürdüğünü açıkladı.

Yasak kararına rağmen onbinlerce bilet satışının yapıldığı Zeytinli Rock Festivali de hülle yapılarak değiştirilen adıyla daha önce belirlenen alanında gerçekleşmiş olacak. 

YARDIMCIDAN AÇIKLAMA

Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan şu açıklamayı yaptı;

“Toplam’da 70 bin metre kare alan içerisinde yapılacak olan Zeytinli Rock Festivalini 32. Turizm Kültür Sanat Festivali içerisine aldık. Festival şimdiye kadar süregelen festivallerde olduğu gibi aynı şekilde, nizam ve tertip içerisinde yapılacak.

ALKOL ESKİSİ GİBİ...

Eminiz ki vatandaşlarımızdan bazılarının aklına güvenlik tedbirleri de gelmektedir. Güvenlik önlemleri diğer festivallerde olduğu gibi aynı şekilde devam edilecek. Yine Alkol konusu da eski Rock festivallerinde nasılsa aynı şekilde uygulanacak”