İNEGÖL’DE ALTIEYLÜL’Ü TEMSİL ETTİLER

Altıeylül Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan tarafından yazılıp yönetilen “Ormanlar Kralı Ağustos Böceği” isimli çocuk tiyatrosu İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği 22-27 Mart 1. Tiyatro Festivali’nde çocuklar ile buluşarak ilk turnesini gerçekleştirdi. Altıeylül Kent Sahnesi İnegöl’deki genç tiyatrosever öğrencilere bir atölye verirken çocuklara da 2 seans şeklinde  “Ormanlar Kralı Ağustos Böceği” isimli oyunu sahneleyerek Altıeylül’ü şehirlerarası temsil etti.

Gerçekleştirdikleri turne ile ilgili konuşan Onur Ayan “Biz bu yolculuğa 7 ay önce 0’dan başladık. Hepimiz ciddi emekler verdik ve nihayet şimdi de turne yapıp Altıeylül Kent Sahnesi olarak İnegöl Belediyesi’nin 1. Tiyatro Festivali’ne katıldık. Bu bizler için çok gurur verici bir durum. Kentimizi, ilçemizi ve belediyemizi ulusal bazda başka şehirlerde temsil ediyor olmak gerçekten çok önemli ki artık davetler de almaya başladık. Önümüzdeki süreçte davet aldığımız şehirlerde de tiyatro oyunumuzu sahneleyeceğiz. Fakat bu festivalin ilk turnemiz olması bizler için çok özel” şeklinde konuştu.

VOLKAN DERMAN “BİZLER İÇİN ONUR VERİCİYDİ”

Cimri oyunundaki performansı ile Altıeylül Tiyatro Festivali’nden tanıdığımız İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Volkan Derman “Altıeylül’e gelerek oyun sergilemek bizler için onur vericiydi. Bizler de İnegöl Belediyesi olarak bu yıl tiyatro festivalimizin ilkini gerçekleştiriyoruz. Bu konuda Onur hocamın ve Altıeylül Belediyesi’nin çok büyük destekleri var. Başta Hasan Başkanımız olmak üzere tüm Altıeylül Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN AVCI “GURUR DUYUYORUZ”

Altıeylül Kent Sahnesi’nin ilk turnesine çıkarak oyununu sergilemesinden dolayı gurur duyduklarını ifade eden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Altıeylül Belediyesi olarak şehrimizi bir kültür-sanat başkenti yapma konusunda elimizden gelen gayreti göstererek genç yeteneklerimizi de desteklemeye devam ediyoruz. Bu desteklerimizde Allah’ın izniyle meyvelerini vermeye başladı. Daha önce tiyatro festivalimizde misafir ettiğimiz İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından Altıeylül’ümüzde sahnelenen ve bir dünya klasiği olan Molière’in Cimri isimli oyununu hep birlikte izlemiştik. Şimdi de bizleri misafir eden İnegöl Belediyesi’nin sahnesinde “Ormanlar Kralı Ağustos Böceği” isimli çocuk tiyatromuz sergilendi. Ekibimizi ağırlayan İnegöl Belediyesi’ne, oyuncularımıza ve Altıeylül Kent Sahnesi olarak emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Editör: Haber Merkezi