BALIKESİR'de oturan ve eşinden ayrıldıktan sonra İstanbul'a yerleşen  Fatma Kabataş'ı öldüren kişinni oğlu olduğu ortaya çıktı. Annesini öldürdükten sonra Balıkesir'e dönen hayırsız evlat Milli Kuvvetler Caddesi'nde dolaşırken yakalandı.

CESEDİ 25 GÜN SONRA BULUNMUŞTU

Maltepe Başıbüyük Mahallesi Fikir Çıkmazı sokak'taki gecekonduda yalnız yaşayan 43 yaşındaki Kabataş'ın cesedini yaklaşık 25 gündür kendisinden haber alamayınca eve giren evsahibi buldu. Ev sahibinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları ilk incelemede yorgana sarılı halde ölü olarak bulunan Karataş'ın vücudunda darp izleri ve boğazında kesiklere rastladı.

KATİL ZANLISI OĞLU ÇIKTI

Ceset, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken Cinayet Büro Amirliği Ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Çalışmalarda, Fatma Kabataş'ın 3 yıl önce eşinden ayrıldıktan sonra, Balıkesir'den ayrılarak İstanbul'a yerleştiği belirlendi. Hırsızlıktan sabıkalı oğlu Kamil Keskin(19)'in zaman zaman yanına geldiği annesiyle tartıştığı ortaya çıkarıldı. Bunun üzerine cinayetin şüphelisi olarak Kamil Keskin aranmaya başlandı. Balıkesir Polisi ile İstanbul Cinayet Büro Amirliği Ekipleri'nin yaptığı ortak operasyonda, Kamil Keskin Balıkesir'de sokak üzerinde yakalanarak gözaltına alındı.

"NİYE PİŞMAN OLAYIM"

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Kamil Keskin cinayeti itiraf etti. Ölen dedesinin emekli maaşından kendisine para vermediği için annesini öldürdüğü ileri sürülen Keskin'in ifadesinde kötü yola düştüğü için annesini öldürdüğünü iddia etti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Keskin Kartal Adliyesi'ne sevk edildi. Çıkışta basın mensuplarının soruları üzerine Keskin,"Cezasını kestim öldürdüm ne var bunda. Niye pişman olayım" dedi. 

Editör: Haber Merkezi