CHP eski genel başkanı Deniz Baykal'ın kızı Biyokimya mühendisi Aslı Baykal'dan dikkat çekici bir siyasi analiz geldi. Geçtiğimiz günlerde CHP'den istifa eden Baykal, Türkiye'de artık siyasetteki ayrışmaların ortadan kalktığını ve bunun yeni millilik ve gayrimillilik üzerinden yeniden konumlandığını savundu.  Baykal, "sağ-sol, laik-dindar, Türk-Kürt, Alevi-Sünni diye ayrışma bitti" dedi.

ASLI BAYKAL'DAN ÇARPICI ANALİZ:
ARTIK SAG-SOL YOK, MİLLİ-GAYRİMİLLİ VAR

Kendisinin bu ayrışmada "milli" saflarda yer aldığını vurgulayan Aslı Baykal, sosyal medya platformu twitter hesabından "Türkiye siyasal haritası artık sağ-sol, laik-dindar, Türk-Kürt, Alevi-Sünni diye ayrışmıyor. Türkiye siyasal haritası artık milli ve gayrımilli olarak ayrışıyor" ifadelerini paylaştı.

Devamında da Baykal, "Ben elbette milli saftayım. Önümüzdeki günlerde solcu, laik, alevi ve Kürtlerin çoğunluğunun da milli saflarda olduğu ortaya çıkacaktır. Türkiye'yi seviyor, devletine güveniyor, halkını kimlik ayırmadan seviyorum" dedi.

"DEVLET VE KURUMLARINI
ZAN ALTINDA BIRAKIYORLAR"

Aslı Baykal muhalefetin Taksim İstiklal'deki terör saldırısı sonrasında yaptıkları çelişkili, cılız ve devlete yönelik saldırgan açıklamalar nedeniyle muhalefeti eleştirmiş ve "Terör saldırıları iktidara yarıyor, gibi bir söylem üreterek devleti ve kurumlarını zan altında bırakmaya çalışıyorlar. Siz de terörle mücadele edin o vakit, size de yarasın. Bir maniniz mi var?" demişti.