"AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir Çiftçinin İmdadına Yetişti ! Pamukçu suyuna kavuştu!" başlığıyla AK Parti'dan yayın kuruluşlarına gönderilen açıklama şöyle: 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın tarımsal sulama için 5 yıllık hayali bir vaatte bulunup, sözünü tutamayarak sulama desteğini 1 yıl ve 20 dönüme çekerek azalttığı bu günlerde sıkıntılar artmaya devam ediyor.

Çiftçinin Hayalleriyle Oynama Ahmet Akın !

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Pamukçu halkına beş yıl önce tarımsal sulama sorununu çözeceğine dair söz vermişti.

Ancak, verilen  bu sözlerde tutulmadı ve Pamukçu halkı bu durumdan büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Çiftçinin haklı tepkisinin ardından Pamukçu'ya giden Ahmet Akın, çalışmalar yapıldığını ve sorunun çözüldüğünü iddia etse de tarımsal sulama sorunları sürmeye devam etti.


Yaşadığı hayal kırıklığı ile tarlasında, bahçesinde, sulama yaptığı tüm alanlarda önünü göremeyen Pamukçu halkı çareyi AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir'e başvurmakta buldu. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Mehmet Aydemir, tarımsal sulama sorununu çözeceğine dair söz verdi ve bu sözünü hızla yerine getirdi. Aydemir'in çabalarıyla Pamukçu halkı ve çiftçileri, nihayet tarımsal sulamaya kavuşarak  hızla çözülen bu hayati sorunun ortadan kalkmasıyla büyük memnuniyet yaşadı.

Sulama sorununa el atan başkan Aydemir; Pamukçu’yu ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi.

Ahmet Akın, tecrübeli gazeteci Bülent Ergün'ü transfer etti Ahmet Akın, tecrübeli gazeteci Bülent Ergün'ü transfer etti

M E H M E T P A M U K C

Memnuniyetlerini dile getiren Pamukçu halkına hitaben konuşan Başkan Aydemir, köylünün, üreticinin her daim yanlarında olduğuna dikkat çekerek: "Kıymetli hemşehrilerimiz, Büyükşehir Belediyesinden alamadığı hizmetten şikayetçi olarak bizlere geldi.
Çiftçimiz Başkan Akın’ın sözüne güvenerek vanaları açtı.  
Bu şehrin çiftçisi , hayvancılıkla uğraşan, tarım ile Türkiye’yi doyuran şehrin vatandaşları Balıkesir'limizin hakkı olan hizmeti sağlamak adına hemen çalışmalarımızı başlattık.
Pamukçu suyuna kavuştu, biz dün de olduğu gibi bugün de köylümüzün yanındayız!"
sözleriyle birlik ve beraberlik vurgusu yaparak seçimden sonra da teşkilatın her daim vatandaşın hizmetinde ve yanında olduğuna dikkat çekti.

Editör: Ramazan DEMİR