AYTEKİN Durmaz, Balıkesir bölgesinden üst klasman hakemi. Pazartesi akşamı F.Bahçe-Karabük maçının 6. dakikasından önce futbol kamuoyunda çok fazla ön plana çıkan, tanınan bir isim değildi. Kaptan Alex'in Nikoliç'e dirseğine gösterdiği kırmızı kartla bir anda en çok konuşulan, hakkında en çok yorum yapılan MHK figürü haline geldi. F.Bahçe, Karabük'ü 10 kişiyle yendiği için eleştirilerin bir kısmını teğet geçen Aytekin Durmaz, Kaptan Alex'e o kırmızı kartı neden gösterdi? Futbolseverler bu sorunun cevabını merak ediyor.

Sadece taraftarlar mı? Gözlemcisi Erol Ersoy da bu soruyu pazartesi gecesi Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki hakem odasında olay hakeme sordu. Durmaz öyle bir cevap verdi ki Ersoy şok oldu. Ama gözlemcisi Erol Ersoy'un son sözü de yenilir yutulur cinstten değildi.

Ersoy, hakem odasında Durmaz'ı eleştiri yağmuruna tuttu. Aytekin Durmaz önce kendini savundu, ardından da suçu Kardemir Karabükspor'un Sırp futbolcusu Danilo Nikoliç'e attı. Maçın gözlemcisi Erol Ersoy'un karşılaşma sonunda soyunma odasında 'Başarısızdın Aytekin' dediği, Durmaz'ın ise 'Alex'i oyundan atarak dik duruş sergiledim' diye cevap verdiği öğrenildi.

ÇOK İYİ MAÇ YÖNETTİM!..

Durmaz'ın yardımcıları ve 4. hakemle soyunma odasına girdikten sonra, 'İyi maç yönettim' sözleri üzerine gözlemcisi Erol Ersoy ile arasında şu diyalog yaşandı:

- Erol Ersoy: Başarısızdın Aytekin...

- Aytekin Durmaz: Hocam, Alex'i oyundan atarak, dik durdum...

- Erol Ersoy: Alex'e gösterdiğin kırmızı kart yanlıştı. Ayrıca gösteremediğin kartlar ve vermediğin pozisyonlar da vardı...

- Aytekin Durmaz: Hocam, o pozisyonda Nikoliç abartılı bir şekilde kendisini yere atınca aldandım ve kırmızı kartı gösterdim...

- Erol Ersoy: Bu mu dik durmak..!