Bandırma'daki BAGFAŞ Gübre Fabrikası’ndan yine ürkütücü görüntüler geldi. Kapıdağ Yarımadası sahillerini tehdit eden çevre kirliliğinin infial yaratan görüntüleri bu kez Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'den geldi. 

SİZCE NE BOŞALTIYOR?

turhan-comuez-bagfas

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in başdanışmanı olan Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Bandırma-Erdek yolu üzerindeki sahile sıfır tesislerden denize salınım anlarını gösteren  videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Çevre ve Şehircilik Başkanı Mehmet Özhaseki'yi de paylaşımına etiketleyen Turhan Çömez, "BAGFAŞ Gübre Fabrikası sizce bayram günü denize ne boşaltıyor?" diye sordu.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

FAALİYETİ DURDURULMUŞTU

Çevre Bakanlığı, 2 yıl önce aldığı bir kararla Marmara Denizi'ne zehir akıtan BAGFAŞ'ı geçici süreyle kapatmıştı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Balıkesir'de yapılan denetimlerde, yükümlülüklerini yerine getirmediği tespit edilen sanayi tesisinin faaliyetleri durdurmuştu. Söz konusu tesislere, körfeze kükürt vermekten bir çok kez para cezası kesildiği de biliniyor. 

Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in paylaştığı görüntüler sonrası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ne gibi işlem yapacağı da merakla bekleniyor. 

Haber : Macit ERMİŞ

Editör: Macit ERMİŞ