Balıkesir'i yaklaşık yarım saatlik yağmur felç etti, bir çok ev ve iş yerini su bastı. Bazı bölgelerde gerçekleşen dolu yağışı özellikle tarım alanlarına zarar verdi. 
Meteorolojinin su  baskınlarına ve dolu yağışına karşı uyarıp dikkatli olunmasını istediği Balıkesir, yağmura teslim oldu.  

Gökgürültülü sağanak yağış Altıeylül bölgesinde daha şiddetli hissedilirken, Anafartalar, Atalar, Vasıfçınar caddeleri dereye dönüştü. Yağış sonrası Toplu Taşıma Merkezi ve Gar Bölgesinde mini göl görünümü aldı. 

BAŞKANLAR SAHADA
Büyükşehir, Altıeylül ve Karesi belediyelerinin ekipleri ilk andan itibaren sahaya çıkarak vatandaşların mağduriyetini gidermek amacıyla canla başla çalıştı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dincer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, sahadaki çalışmaları koordine etmek için ekipleriyle birlikte yer aldı.

HER ŞEY KONTROLÜMÜZ ALTINDA

Yağışın hemen ardından çimeleri giyerek sahaya çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,   "Şehrimizde yaşanan şiddetli sağanak yağmur sonrası tüm ekiplerimiz sahada yoğun bir mesai yapıyor. Kentin dört bir yanında teyakkuz halindeyiz. Her şey kontrolümüz altında. Gece boyunca ben de sahada olacağım." açıklamasını yaptı.

ÇALIŞMALARI KOORDİNE ETTİ

METREKAREYE 58 KİLOĞRAM YAĞIŞ
Yerel kaynaklar, yarım saatlik sürede metrekareye 58 kilograma yakın yağış düştüğünü belirtiyor. 
 

Editör: Ramazan DEMİR