Kanayan bir yaraya daha parmak basarak yüzleri güldüren başkan Yücel Yılmaz, mezbahayı belediye bünyesine kattığı işin duayenleriyle birlikte işletecek.

YÜCEL YILMAZ
VERDİĞİ HER SÖZÜ YERİNE GETİRİYOR

Mezbaha Balikesir1

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 1988 yılında Kepsut Caddesi üzerinde açılan daha sonra 2005 yılında özelleştirilen mezbahayı Büyükşehir bünyesine kattı. Mezbaha personelini de mağdur etmeyerek belediye bünyesinde işe alan Başkan Yücel Yılmaz, işin duayenleriyle birlikte mezbahayı işletecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yücel Yılmaz “Tüm kasaplarımıza, esnafımıza şehir merkezinde artık belediye denetimli bizzat kendi personelinin işlettiği mezbahamız hayırlı, uğurlu olsun. Yoğun bir talep vardı. Bu talebi yine biz gerçekleştirdik. Nasıl Orduevini artık belediyenin malı yaptıysak, nasıl benzinlikleri yıktıysak verdiğimiz her sözü yerine getiriyoruz.

Allah nasip ederse, hayvan pazarının orada yerimiz hazır. Projesini beraber çalışacağız arkadaşlarla. 3-4 sene içerisinde Balıkesir’in kuzusuna, etine yakışır Et Entegre Tesisi açmış olacağız. Tamamen belediyemiz tarafından işletilecek.

Mezbaha Et

Şu anda mezbahamızda fiyat politikası olarak büyükbaşta 1000 TL+KDV, küçükbaşta da 100 TL+KDV belirlendi. Esnafımıza hayırlı uğurlu olsun. Kurban Bayramı’na da hazırlıklarımızı yapıyoruz. Güçlü ekibimizle bütün vatandaşlarımız bireysel hayvanlarını getirip, burada Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda kestirebilirler.” diye konuştu.

KASAPLAR BÜYÜKŞEHİR’E GÜVENİYOR

Belediye Mezbaha Balikesir

Balıkesir Kasaplar Odası Başkanı Galip Sarıoğlu “Yücel Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Tekrar mezbahayı bizlere kazandırdığı için. Esnafımız için çok iyi oldu. İnşallah, burası devam ederken yeni mezbahayı da esnafımıza kazandıracak.” dedi.

Mezbaha Balikesir

Mezbahanın tekrar açılması kasaplar ve vatandaşlar için çok güzel olduğunu dile getiren Çağrı Et Market sahibi Nuri Kayaİleriki tarihte daha büyüğünün yapılması için Yücel Başkanımız söz verdi. Belediyenin kendi işletmesi olması güven konusunda hepimiz için çok daha iyi oldu teşekkür ediyorum başkanımıza.” dedi.

Galip Sarioglu

Editör: Macit ERMİŞ