BALIKESİR Alperen Ocakları'nın Yılbaşı kutlamalarına alternatif olarak düzenlediği ''Mekke'nin Fethi'nin 1380'nci yılında büyük buluşma'  Kurtdereli spor salonunda gerçekleştirildi.
Etkinlikte eğitimci Seyyid Ahmet Arvasi, şair Mehmet Akif Ersoy, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da anıldı. Karesi Mehteran takımının gösterisi ile renklenen etkinlikte dünya şampiyonu hafızlardan Ali Tel de dualar okudu.

Etkinliğe AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, İl Genel Meclisi'nin AK Partili Başkanı Mehmet Akif Okur, AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, BBP İl Başkanı Zekai Çakır, Dursunbey Belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz'ın yanı sıra İl Kültür Müdürü Mustafa Çaltı ve İşkur Müdürü İlhan Arslan, Balıkesir Gazeteciler cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Sivil Güçler Birliği dönem sözcüsü Birol Şahin, Bakkalar Odası Başkanı Hasan Yançıl, HAS parti il başanı Yücel Özek'in de katılması dikkat çekti. Beş bin kişilik salon dolarken, çok sayıda vatandaş etkinliği ayakta izledi. Etkinliğe Balıkesir'in birçok İlçesi'nden de vatandaşların geldiği gözlendi.

HRİSTİYAN KÜLTÜRÜNE HAYIR
Alperen Ocakları İl Başkanı Süleyman Atak, noel ve yeni yıl kutlamalarına tepki için bu geceyi düzenlediklerini belirtirken, ''Sözde yeni yıl Noel kutlamalarında sokaklarda sarhoş naraları, barlarda ve pavyonlarda insanlıktan çıkmışçasına çılgınlar gibi zevke ve eğlenceye dalmış, cinsellik budalası insancıklar, Türkiye'yi baştan başa Batılı sapıklığın, Hristiyan kültürünün kapsama alanına sokmaya çalışıyor. İşte biz Alperenler buna itiraz ediyoruz. Müslüman kimliğimizi mertçe, yiğitçe ortaya koymak için buradayız' dedi.

UMUM GÜNAHTA İTTİFAK EDİYOR
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür ''Şu an yurdun bir çok bölgesinde gayrimeşru lezzetlerle Yılbaşı kutlamaları, noel organizasyonları tertip edilirken, her birinizin bu salonda geçirdiği her dakika Cenabı Allah indinde kıymetdardır diye ümit ediyorum. Umumun günahta ittifak ettiği bu anlarda Rıza-i İlahi noktasında bir araya gelmek, bir sevap yerine 70 sevap, 7 bin sevap getirebilir' diye konuştu. Etkinlik Hafız Ali Tel'in duaları ile sona erdi..

Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen programa, AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür'ün yanı sıra yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür yaptığı konuşmada, Mekke'nin fethinin önemine değinerek, 'Bugün Mekke'nin fethi olması sebebi ile Müslümanlar için özel bir gün. Bugün şehit liderimiz merhum Muhsin Yazıcıoğulu'nun doğum gününü de icra ediyoruz. Yurdun birçok yerinde şuan gayrı meşru lezzetlerle Yılbaşı kutlamaları, noel organizasyonları tertip edilirken, her birinizin bu salonlarda geçirdiği her bir dakika cenabı Allah nezdinde kıymetdardır diye ümit ediyorum.' dedi.

Gecede Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Karesi mehter takımı gösteri sundu.

Mekke'nin Fethi kutlamalarında, geçtiğimiz yıl bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun üzerinde 'başımız sağ olsun' yazılı büyük posteri dikkat çekti. Yaklaşık 4 saat süren programda salonu dolduran binlerce vatandaş unutulmaz bir gece yaşadı.

Editör: Haber Merkezi