Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çevre ve toplum sağlığını ön planda tutarak Bigadiç başta olmak üzere 20 ilçede etkili haşere kontrolü sağlamak amacıyla kapsamlı bir mücadele başlattı. "Sağlıklı Gelecek İçin Varız!" anlayışıyla hareket eden belediye, çevresel sürdürülebilirlik ve toplum sağlığına odaklanarak önemli adımlar attı.

"Bigadiç’in Sağlıklı Yarınları İçin Çalışıyoruz!"

yerden_ilaclama_16

Balıkesir Büyükşehir haşere ile her yerde mücadele ediyor Balıkesir Büyükşehir haşere ile her yerde mücadele ediyor

İlçelerin eşit hizmet almasını esas alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, özellikle Bigadiç'te haşere kontrolüne yönelik güçlü önlemleri hızla devreye alıyor. 47 araç, 42 pülverizatörlü ULV, 7 MistBlower ve 21 kanal sisleme cihazı gibi modern ekipmanlar, ilçe belediyelerine dağıtılarak sağlık ve temizlik konusunda destek sağlanıyor.

"Zirai Drone'larla Etkili Haşere Mücadelesi"

drone_5
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek larva mücadelesinde teknolojik çözümleri devreye aldı. Özellikle sulak ve sazlık alanlarda etkili olması amacıyla Zirai Drone'lar (ZİHA) kullanılarak, araçların ulaşamadığı noktalarda haşere mücadelesi gerçekleştiriliyor.

"Çevre Sağlığı İçin 7/24 Çalışıyoruz!"

ilaclama-araba
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çevre sağlığı konusundaki kararlılığını sürdürmek adına teknolojiyle entegre edilmiş çözümlerle Bigadiç'te haşere kontrolü sağlıyor. Gelişmiş teknolojik altyapısı sayesinde 7 gün 24 saat aktif bir şekilde çalışarak, ilçe sakinlerinin sağlığını korumaya odaklanıyor.

Editör: Macit ERMİŞ