(AJANS10) CHP Balıkesir İl Başkanı İrfan Barış, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Bugün İl Başkanlığı’nda toplantı  yapan İrfan Barış gözyaşlarını tutamadı. Bazı partililerin de ağladığı gözlendi. Barış, şunları söyledi:
 “Görevimden ayrılırken huzurluyum, mutluyum çünkü gözüm arkamda değil. Çok güçlü il ve ilçe örgütlerimiz belde örgütlerimiz kadın ve gençlik kollarımız var. Bu çerçevede başta Sayın Genel Başkanım ve genel merkezimizin uygulayacağı yönteme hangi yöntem uygulanırsa uygulansın saygılı olacağım. Kontenjan aday gösterilmemesi için de Balıkesir olarak ısrarcı olacağız. Örgütümün yani il ve ilçe başkanlarımın, belediye başkanlarımın, kadın ve gençlik kollarının bana yolculukta sahip çıkacaklarını ve yardımcı olacaklarını umut ediyorum” 
Yeni il başkanının genel merkez tarafından atanacağı, atamaya kadar il başkanlığına örgütlerden sorumlu il başkan yardımcısı Ersin Dinçkal’ın vekalet edeceği açıklandı.
Barış’la birlikte il yönetim kurulundan Halil Ateş ve Ayşe Nedret Akova, Bandırma İlçe Başkanı Ömer Lütfü Kayalar, Edremit İlçe Başkanı Mahmut Ceylan, Ayvalık İlçe Başkanı Hüsnü Erol da milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.
 
Editör: Haber Merkezi