Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Akın, A Takımını yeni bir isimle güçlendirdi. Milletvekilliği döneminde TBMM'de danışmanı olan Naki Çetin'i Genel Sekreterliğe getirerek ilk hamlesini yapan Akın, 6. kat kodrosuna önemli bir ismi daha dahil etti. 

Ahmet Akın: Balıkesir’de yüzü halka dönük bir yönetim var Ahmet Akın: Balıkesir’de yüzü halka dönük bir yönetim var

ESKİ VEKİLİ DANIŞMANI YAPTI

Başkan Ahmet Akın, seçim kampanyası döneminde ekibinde önemli rol üstlenen eski CHP Ankara milletvekili Ali Haydar Hakverdi'yi de danışman kadrosuna kattı. 

CHP Ankara milletvekili olarak TBMM'de  25, 26 ve 27. dönemlerinde görev alan Ali Haydar Hakverdi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın danışmanı olarak göreve başladı. 

BALIKESİR DAMADI
EŞİ AYNAOĞLU KÖYÜNDEN

Ali Haydar Hakverdi11

Eşi Balıkesir Altıeylül ilçesi Aynaoğlu köyünden olan Ali Haydar Hakverdi, son yerel seçimde Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuş ancak aday gösterilmemişti. Balıkesir'e yabancı bir isim olmayan Ali Haydar Hakverdi'nin Büyükehir Belediye Başkanı danışmanı atanması farkıl yorumları de getirdi. 

NİYE ELEŞTİRİYOR Kİ!

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, katıldığı tv programında CHP'yi 'Dakika bir gol bir' diyerek eleştirerek "Neden yapıyorsunuz! Bakın yani kendi iktidarınız sabote ediyorsunuz!" ifadelerini kullandı. Saymaz'ın konuyu gündeme taşımasının ardında ise. Hakverdi'nin eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden biri olmasının yattığı ileri sürülüyor. 

Editör: Macit ERMİŞ