DÖRT AYRI DEPREM

Balıkesir'de 23.14'de 5 şiddetinde ve ardından 23.24'de 4.5, 23.27'de 3.1 ve 23.46'da 4.3 büyüklüğünde 4 ayrı deprem meydana geldi.

Depremlerin merkez üssü Balıkesir'in Altıeylül ilçesine bağlı kırsal Akçaköy, Bayat ve Kuşkaya mahalleleri olarak açıklandı.


VATANDAŞ SOKAKTA
Hayli şiddetli ve uzun denilebilecek süre hissedilen deprem sonrası Balıkesir merkez ve köylerinde vatandaşların sokaklara çıktıkları gözlendi.

ARAÇLARDA UYKU
Okul bahçeleri, yeşil alanlar vatandaşların toplanma alanlarına dönüştü.

Çok sayıda kişinin de boş alanlara çektikleri araçlarında bekledikleri görüldü.


Depremle birlikte sokaklara çıkan vatandaşlar cafelere sığındı.Belediye bazı bölgelerde sıcak çay ve çorba dağıttı

CAN KAYBI YOK
balikesirim.net muhabirlerinin AFAD Balıkesir İl Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgilere, göre deprem sonucu herhangi bir can ve ciddi mal kaybı yaşandığına ilişkin merkeze ulaşan bir bilgi olmadı.


VALİ AFAD'DA
Bu arada Balıkesir valisi Ersin Yazıcı depremin ardından AFAD İl Müdürlüğü'ne giderek gelişmeleri buradan takip etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile ilçe belediye başkanları da AFAD da gelişmeleri takip eden ekip arasında yer aldı

UFAK TEFEK HASAR VAR

Depremin merkez üssü kırsal mahalleler ile yakın Yerleşim birimlerinden balıkesirim.net haber merkezine ulaşan bilgilerde, bazı binaların çatılarından kiremit düştüğü ve bacaların kırıldığı kaydedildi. 

BELEDİYE ALARMDA

Deprem sonrası altıeylül Belediyesi alarm durumuna geçti Belediye Başkanı Hasan Avcı ekiplere depremin merkez üssü olan kırsal mahallelere sevk etti.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Ekiplerimiz deprem merkezi olan mahallelerimize doğru yola çıktı. Şu an için herhangi bir olumsuz haber almadık. Ekiplerimiz teyakkuzda. Hepimize geçmiş olsun” açıklamasını yaptı.

BÜYÜKŞEHİR 'DEN AÇIKLAMA

"Kıymetli hemşehrilerimiz şehrimizde kısa aralıklarla 5.0, 4.5, 3.1 ve 4.1 büyüklüğünde deprem gerçekleşmiştir ve artçı küçük sarsıntılar devam etmektedir. Valiliğimiz, AFAD ve Belediyemiz teyakkuz halindedir. Sarsıntılarda bir yıkım ya da can kaybı yaşanmamıştır. Çağrı merkezimiz 444 40 10’u arayarak her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Buradan tüm hemşehrilerimize tekrardan çok geçmiş olsun diyoruz."