Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla emniyet müdürleri atama kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Aralarında Balıkesir, Bursa, İzmir ve Ankara'nın da bulunduğu 52 ilin emniyet müdürü değişti. Terörle Mücadele Daire Başkanı Hasan Yiğit, Balıkesir Emniyet Müdürlüğüne atandı. Peki Balıkesir Emniyet Müdürü Hasan Yiğit kimdir, aslen nereli? Ayrıntılar haberimizde..

Hasan Yiğit kimdir?

Samsun'da dünyaya gelen Hasan Yiğit 2008-2014 yılları arası Çorum Emniyet Müdürlüğü’nde çeşitli birimlerde görev yaptı.

İkinci sınıf Çorum Emniyet Müdür Yardımcısı iken Hasan Yiğit, 2014'te Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’na “Daire Başkan Yardımcısı” olarak atanmıştı.

Hasan Yiğit, bir süre Terörle Mücadele Daire Başkanı olarak hizmet verdikten sonra  Nisan 2023'te Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olmuştu. Yiğit, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı ve 2 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazetede yayımlananan  kararname ile Balıkesir Emniyet Müdürü olarak e atandı.

Memuriyet hayatında 26 yıldır hizmet veren Hasan Yiğit, Emniyet Teşkilatı’nda da 22 yıldır görev yapıyor.

6 KİTABI BULUNAN HASAN YİĞİT
ÖCALAN'I SORGULAYAN EKİPTEYDİ

Hasan Yiğit, terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinden sonra İmralı'da yapılan sorgulama ekibinde yer almıştı.  Polis Teşkilatında deneyimli bir isim olan Hasan Yiğit'in ayrıca terörle mücadele kapsamında yayımlanmış 6 kitabı bulunuyor.

hasan-yigit-kimdir

balikesirim.net, Hasan Yiğit’e Balıkesir'deki yeni görevinde başarılar diler.

Editör: Macit ERMİŞ