BALIKESİR Valisi Ersin Yazıcı'nın katılımıyla "Bugün Fidan Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Balya Akbaş ağaçlandırma sahasında fidan dikimi yapıldı.

GELECEĞE NEFES 11 MİLYON FİDAN

Programdaki konuşmasında  Vali Ersin Yazıcı şunları söyledi:

"Bugün çok önemli bir etkinlik için bir aradayız. Cumhurbaşkanımızın himayesinden Türkiye genelinde saat 11.11'de tam 11 milyon fidan dikiyoruz. Balıkesir'de bu kampanyaya katılıyor. Balıkesir genelinde 20 noktada 250 bin fidanı beraber toprağa kavuşturacağız.

Daha yeşil bir Balıkesir için ele ele vererek, ülkemizin en geniş kapsamlı bu ağaçlandırma seferberliğine fidan dikerek destek olacağız.

Yoğun katılım olması beklenen etkinlikle Türkiye bu alanda bir Dünya Rekoru denemesi de gerçekleştirmiş olacak. 'Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan' kampanyası ilimizde de yoğun ilgi gördü.

Hedeflenen Fidan: 250.000 olmasına rağmen, hemşehrilerimizin büyük destekleri sayesinde 382.512 fidan sahiplenildi. Bu destek için şükranlarımı sunuyorum.

Bugün buraya gelen çocuklarımız da bu bilinçle büyüyecekler ve bu güzel ülkemizi yarınlara taşıyacaklar.

Balıkesir'de üniversite öğrencilerinden ilkokul öğrencilerine kadar katılan tüm öğrencilerimize, kamu görevlilerimize, vatandaşlarımıza hepsine teşekkür ediyorum."

20 AYRI NOKTADA 250 BİN FİDAN
Yapılan konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekiler Akbaş ağaçlandırma sahasında hazırlanan alanda fidan dikimi yaptı. Dikilen fidanlara can suyu verildi. Balıkesir genelinde 20 ayrı noktada 250 bin fidan toprakla buluştu.


Gerçekleştirilen programa Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Balya Kaymakamı Burak Keser, İvrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.


Balıkesir'de 250 bin fidan toprakla buluştuğu etkinliğe Yakup İkiz dede de katılarak 100.yaşında fidan dikip geleceğe nefes oldu
.