Balıkesir Valiliği himayesinde düzenlenen ve Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ile ilçe belediyelerinni destek verdiği Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yürüttüğü Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi büyük ilgi gördü. 

Proje ile okullarda kullanılmayan veya atıl durumda bulunan alanların spor salonlarına dönüştürülerek öğrencilerin spor yapması için ortamlar oluşturuldu. 

Toplamda 194 okulda uygulanan proje ile  7- 13 yaş aralığındaki öğrencilerin yetenekleri ve istekleri doğrultusunda spor yapmaları ve okulların keyifli hale getirilmesi amaçlandı.


GENÇLİK ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, projenin hedefinin alt gelir gruplu ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanması olduğunu belirterek, "Hem spor yapma imkanı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yapmalarını sağlarken, genç yetenekleri de ülkemiz sporuna kazandırmayı amaçlıyoruz" dedi. 

FUTBOL DIŞINDA HER BRANŞ VAR

Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi ile Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Judo, Taekwondo, Boks, Oryantiring, Korfbol, Step-Aerobik, Güreş, Eskrim, Masa Tenisi, Voleybol, Karate, Hentbol, Dart, Bocce, Hemsball, Halter, Satranç, İzcilik, Yüzme, Geleneksel Türk Okçuluğu, Halk Oyunları, Tenis olmak üzere toplam 26 branşta gerçekleştiriliyor.

Editör: Haber Merkezi