Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Balıkesir'in batı ilçelerinde kuvvetli yağış beklendiği tahminini paylaşarak "turuncu" alarm verdi. 20 Ocak sabahına kadar etkili olması beklenen yağışlar sebebiyle sel, su baskını ve heyelanlara karşı tedbirli olmasını istendi. 

Vahşice öldürülen kurye için üniversitede anma etkinliği Vahşice öldürülen kurye için üniversitede anma etkinliği

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Mersin ve Antalya için "turuncu", Çanakkale, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çorum, Osmaniye, Hatay, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Maraş ve Adana için "sarı" uyarıda bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla, meteorolojik verilere göre yarın şiddetli yağış beklenen Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde yaşayan  vatandaşların su baskınlarına karşı tedbirli olmasını istedi.

Yerlikaya, aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmasının önem taşıdığını bildirdi.

EDREMİT KÖRFEZİNE DİKKAT!

Meteoroloji açıklamasında ise; "Balıkesir'in batı ilçelerine bu akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Havran ve Burhaniye'de kuvvetli, Edremit'te çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi. 

Editör: Macit ERMİŞ