Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, “Bir milyar dolar ihracatı geçerek bu sene rekor kırdık. Daha çok üretim, ihracat, istihdam ve gelişim için bütün üyelerimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Fehmi Erdem, Dönüşüm Kongresi'nde Esnafın Sesi Oldu Fehmi Erdem, Dönüşüm Kongresi'nde Esnafın Sesi Oldu

RAHMI_KULA-KGF_B

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, 2023 yılı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Başkan Kula, “Türkiye ihracatını 255 milyar 809 milyon dolara yükselterek Cumhuriyet tarihinin en yüksek sayılarına ulaştı. Balıkesir olarak bizler de geçen sene 934 milyon dolar olan ihracatımızı yüzde 16 arttırdık ve bir milyar dolar ihracatı geçerek bu sene rekor kırdık” dedi.

Cumhuriyet tarihinin rekoru

BTO Başkanı Rahmi Kula'nın değerlendirmesi şöyle:

 “Geçtiğimiz günlerde Türkiye İhracatçılar Meclisi ev sahipliğinde düzenlenen 2023 Yılı Dış Ticaret Rakamları Açıklaması programında açıklanan rakamlara göre Türkiye ihracatını 255 milyar 809 milyon dolara yükselterek Cumhuriyet tarihinin en yüksek sayılarına ulaştı. 2023 yılı ihracatımızı 255 milyar 809 milyon dolara yükselterek Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırmış olmak önemli bir gelişmedir.

Kula: “Yürekten kutluyorum”


Balıkesir olarak bizler de 934 milyon dolar olan ihracatımızı yüzde 16 arttırdık ve 2023'te bir milyar dolar ihracatı geçerek bu sene rekor kırdık. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılına yakışır bir sayıya ulaşılması için emek veren bütün ihracatçı firmalarımızı yürekten kutluyorum” dedi. 2024 yılının Türkiye ve Balıkesir için daha verimli geçmesini dilediğini belirten Rahmi Kula, “Balıkesir Ticaret Odası olarak daha çok üretim, ihracat, istihdam ve gelişim için bütün üyelerimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” 

Editör: Macit ERMİŞ