İSTANBUL'un üç katı büyüklükteki coğrafyası, Ege ve Marmara Denizine olan kıyılarıyla yatırımcıların ilgi odağına dönüşen ve çay harici her türlü ürünün yetiştiği Balıkesir ile ilgili ilginç  istatistiki bilgileri sizin için derledik. 

Balıkesir hakkında, nüfustan göçe, eğitimden sağlıma, doğumdan evlenme ve boşanma oranlarına, sanayisinden milli gelirine, konut satışından ulaşıma, tarımdan turizme kadar bilmeniz gereken rakamları haberimizde.

NÜFUSTAN TRAFİK KAZALARINA
BALIKESİRLE İLGİLİ İLGİNÇ RAKAMLAR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) "Sayılarla Türkiye" verileri kapsamında TRT 22 bölgesini kapsayan Balıkesir ile Çanakkale illerini kapsayan istatistik bilgilerini yayımladı. 

2022 yılı nüfusu 1 milyon 258 bin olarak kayıtlara geçen Balıkesir'de  yıllık nüfus artışı bir önceki yıla oranla  5,6 olarak gerçekleşti. Ortalama hane büyüklüğünün 2,61 olduğu Balıkesir'de  okur yazar oranı yüzde 98.4 seviyesine çıktı.  

BALIKESİR HAKKINDAKİ
BU İSTATİSTİKLERİ BAŞKA YERDE BULAMAZSIN

İşte Balıkesirle ilgili, doğum, ölüm, eğitim, göç, ticaret, kişi başına düşern milli gelir, trafik kazası sayıları, kişi başına elektrik tüketimi, ekilen tarım alanları ve buna benzer merak edilen bir çok alan ilgili verileri aşağıdaki resmin üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

balikesir-istatistik

Haber: Macit ERMİŞ
 

Editör: Macit ERMİŞ