BALIKESİR İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Mazak, 15 aydır başarıyla sürdürdüğü görevinden kendi isteğiyle emekli oldu. Müdürlüğü döneminde özellikle turizm envanterinin çıkarılması noktasındaki eksiklikerin tamamlanmasıyla Balıkesir'in bu alanda ilk 5 il içerisinde yer almasını sağlayan Mazak'ın önümüzdeki günlerde önemli bir göreve getirileceği bilgisine ulaşıldı. 

İLİŞİĞİNİ KESTİ

İstanbul Büyükşehir  ve Sultanbeyli belediyelerinin Sosyal ve Kültür Müdürlüklerinde uzun yıllar tecrübesi olan Mehmet Mazak, Haziran 2022'de Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanmıştı. Mazak, 29 Eylül 2023 tarihi itibariyle emekliğe ayrılarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ilişiğini kesti. 

VEKALET YILDIZ DA

Mazak'ın emeklilik dilekçesinin Bakanlıkça onay almasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne, Müze Müdürü Aytekin Yıldız'ın vekalet edeceği öğrenildi. 

VEDA MESAJI YAYINLADI

İl Müdürlüğündeki arkadaşlarıyla hafta sonundaki yemekte  bir araya gelerek helalleşen Mehmet Mazak, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Balıkesir'e şu mesajla "VEDA"  etti: 

mehmet-mazak1

"08 Haziran 2022 günü başlamış olduğum Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinden 29 Eylül 2023 tarihi itibari ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan emekliye ayrılmış bulunmaktayım. 

Görev yaptığım süre içinde  edindiğim dostluklar, yol arkadaşlıkları benim hatıramda çok özel bir yere sahip oldu ve hayatımın sonuna kadar olacak. 

Bakanlığımıza minnettarım bana bu güzel duyguları yaşattıkları için… 

01 Ekim benim doğum günüm. 
Her zaman yeniden başlamak duygusu, Doğuyor içimde, 
Her uyanışımda
” düşüncesi ile hikayesi olan yeni bir yola çıkıyorum. 

Kültür, Sanat, Medeniyet ve Turizm’in hep içinde olacağım ve hayatımın son anına kadar bu yolda yürümeye gayret edeceğim için kendimi bahtiyar hissediyorum.

Hz. Mevlana “Umut oldukça, her yeni gün yeni bir başlangıçtır." Der. 

Bitişleri başlangıçlara çevirmek hayatın doğal bir döngüsünün bir parçasıdır.

Allah’a emanet olunuz. "

mehmet-mazak10

Mazak, son olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü sıfatıyla Balıkesir'in yeni valisi İsmail Ustaoğlu ile ailesine Balıkesir‘in tarihi ve kültürel mekanlarını gezdirerek tanıtmıştı.

YERİNE GELECEK İSİM  BELLİ

Bu arada, Balıkesir İl Kültür Turizm Müdürlüğü görevine yine kurum dışı bir atamanın yapılacağı öğrenildi.

Edinilen bilgilerde, Mehmet Mazak'tan boşalan göreve yerel yönetim kökenli deneyimli bir ismin önümüzdeki günlerde atamasının yapılacağı kaydedildi.

Editör: Macit ERMİŞ