Milletvekili seçildiği günden bu yana İstanbul'un üç katı büyüklüğündeki Balıkesir'i en aç üç kez baştan sona dolaşarak vatandaşların dertlerine derman olmaya çalışan Mustafa Canbey'i, geçirdiği ikinci trafik kazasında da Allah korudu.  Canbey ve beraberindeki 3 kişi Otoyoldaki korkunç kazadan sağ kurtulmayı başardı. Otomobil metal yığınına dönüştü. Şehir Hastanesinde tedavi altına alınan Canbey, o anları balikesirim.net muhabirine anlattı. 

ÖNDEKİ KAZA YAPAN ARACA ÇARPMAMAK İÇİN..

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, seçim çalışmalarında bulunmak üzere bu sabah Gönen'e giderken Susurluk yakınlarında trafik kazası geçirdi. Gelen ilk bilgilere göre Canbey ile beraberindekiler İstanbul-İzmir Otoyolunun Susurluk yakınında meydana gelen kazayı yara almadan atlattı. Şiddetli yağış nedeniyle yoldaki su birikintisi nedeniyle kontrolden çıkarak kendi etrafında birkaç kez dönen otomobil, bariyerle çarptı ve metal yığınına dönüştü.

OTOMOBİL KONTROLDEN ÇIKTI
BARİYERLERE ÇARPTI

Dehşet anlarının yaşandığı kazadan şans eseri sağ olarak kurtulan Mustafa Canbey ile danışmanı, fotoğrafçısı ve şoförü sağlık ekiplerinde olay yerindeki ilk müdahelenin ardından Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'ne getirildi. Burada müşahade altına alınan Canbey ile ebikinin genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

O ANLARI ŞÖYLE ANLATTI

Milletvekili Mustafa Canbey, balikesirim.net muhabirine kaza anlarını şöyle anlattı: 

"Gönen programına katılmak üzere Balıkesir'den yola çıktık. Susurluk yakınlarına geldiğimizde önümüzde bir kaza olduğunu gördük. Şoför arkadaşımız durmaya çalıştı. O an yoldaki su birikintisine kapıldı. Etrafımızda üç kez döndüğümüzü hatırlıyorum. Sonrasında araç bariyerlere vurarak durdu. Mucize gibi araçtan hepimiz sağ salim dışarı çıktık. Otomobil pert oldu. . Atatürk Şehir Hastanesinde bazı tahlil ve tetkiklerimiz yapılıyor. Ben ve arkadaşlarımızın genel sağlık durumu iyi. bir süre müşahade altında kalacağız. Korkunç bir kazaydı. Elhamdülillah iyiyiz. Allah beterinden korusun." 

Mustafa Canbey, geçen yılın Mart ayında geçirdiği trafik kazasından mucizevi şekilde sağ kurtulmuştu.

MÜHENDİSLİK HATASI MI VAR?

Bu arada. bugünkü kazanın yaşadığı İstanbul-İzmir Otoyolunun bazı bölümlerinde yağışlar sırasında mini gölcükler oluşması "Mühendislik hatası mı var?" sorusunu gündeme getirdi. Bölgede bugüne değin onlarca trafik kazasının oluşması, yolda teknik inceleme yapılmasının kaçınılmazlığını ortaya koydu.