Kuruluşunun 183. yılını kutlayan PTT, Balıkesir'de sürpriz bir etkinliğe imza attı.  PTT Başmüdürü Suat Öztürk, Anafartalar Caddesindeki işletmeye 183. müşteri olarak gelen vatandaş hediye paketiyla ödüllendirdi.

PTT kuruluşunun 183. yılını Balıkesir'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Anafartalar Caddesindeki işletmesine 183. müşteri olarak giren bir vatandaş hiç beklemediği sürprizle karşılaştı.

Balıkesir PTT Başmüdürü Suat Öztürk, PTT’nin kuruluşunun 183.yıldönümü nedeniyle kurumda işlem yaptıran 183. vatandaşa hediye verdi. Susurluk'tan gelen İsmail Güçkan, sıramatikten fişini aldıktan sonra gişedeki 183 numarasının yanmasıyla birlikte büyük bir sürprizle karşılaştı.  "İlk defa böyle bir şansım oldu" diyen Güçkan, Başmüdür Öztürk tarafından ödüllendirildi. 

susat-ozturptte

Başmüdür Öztürk, PTT'de işlem yapan bir ailenin çocuklarına oyun seti hediye ederek sevindirdi.

GAZETECİLERLE SOHBET

Balıkesir'in her karış noktasında vatandaşa hizmet veren PTT’nin 183 yıldır çalışmalarını başarıyla sürdürdüğünü ifade eden Suat Öztürk,  “23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti olarak Osmanlı Devleti içerisinde iletişim ve haberleşmeyi sağlamak üzere kurulan PTT AŞ, günümüzde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı olarak ülkemizin dört bir yanında, geniş hizmet ağı ile posta, kargo, lojistik, filateli ve e-ticaret gibi birçok sektörde vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için hizmetlerini sunmayı sürdürüyor.   Dünyada büyük bir hızla yaşanan dijital değişim ve dönüşümü yakından takip ederek çalışmalarını sürdüren PTT AŞ, iki asra yaklaşan tecrübesini yenilikçi bir hizmet anlayışı ile birleştirerek, hizmet sunduğu alanlarda Türkiye Yüzyılı vizyonu ile bir dünya markası olma hedefine emin adımlarla yürüyor. Sürekli kendini yenileyen PTT AŞ, yenilikçi projeler ile geçmiş ile günümüz arasında büyük bir fark ortaya koyuyor” dedi.

HİZMET HAKKINDA BİLGİ VERDİ

PTT’nin hizmet alanları hakkında da bilgi veren Öztürk, “ PTT AŞ, Türkiye Yüzyılı hedeflerinden biri olan ortak geleceğimizi koruma doğrultusunda “Sürdürülebilirliğin Yüzyılı” için adımlar atmış, Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) projesi ile kâğıt kullanımının azalmasına katkı sağlamıştır.  Kapsayıcı ve küresel büyüme doğrultusunda “Kalkınmanın Yüzyılı” için de adımlar atan PTT AŞ, iştirakleri PttAVM ile ülkemizde üretilen ürünlerin yurt dışına ihracatını sağlayarak üretimi destekliyor aynı zamanda PTT Teknoloji projesi olan TRota ile de ulaşımın vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak şekilde düzenlenmesi için iş birlikleri sağlıyor.

PTTA

PTT AŞ, dünyada en önemli sorunlardan birisi olan doğanın kirletilmesi ve enerji israfı konularında da yaptığı çalışmalar ile örnek oluyor. Sıfır Atık Projesi kapsamında hizmet ederken tasarruf yapılmasını sağlayan projeler üreten PTT AŞ, araç filosunun yüzde 80’ini 2030 yılına kadar elektrikliye çevirmeyi planlayarak kullanılan elektrikli araçlar ile karbon salınımının azalmasını ve doğal güzelliklerin ve çevrenin korunmasını hedefliyor.  Ayrıca geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen Dünya Posta Birliği’nin (UPU) 4. Olağanüstü Kongresi ve Strateji Zirvesi’nde alınan posta ve kargo kutularında doğaya zararsız, geri dönüşüme uygun ve sıfır atığı destekleyecek malzemelerin kullanılması kararını onaylayan posta teşkilatlarından birisi olan PTT AŞ, Türkiye’nin 2053 yılı için belirlediği net sıfır karbon hedefine ulaşmasına faaliyetleri ile yardımcı oluyor” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ