banner374

banner307

banner380

banner379

banner373

banner319

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

BALIKESİR SINIF ATLIYOR

BALIKESiR 12.05.2020, 00:13

Balıkesir'e bir de bu pencereden bakın!

balikesirim.net yönetmeni Ramazan Demir, Çamlıktepe'den yakın geleceğin Balıkesir'ini yorumladı.

Çamlık ve Çay Deresi Rekreasyon alanlarıyla Karesi Kent Meydanı projeleri üzerine görüşlerini aktaran Demir, bu üç proje Balıkesir'i bir kaç birden SINIF atlatacak değerlendirmesinde bulundu.

TELEFERİK TAÇLANDIRIR

Demir, "Avlu Yaşam Alanı ile Çamlık arasındaki teleferik hattı projesi en kısa sürede hayata geçerse bu güzel hizmetler taçlanır. Balıkesir herkesin gurur duyabileceği, gelenlerin hayranlıkla gezebileceği kente dönüşür" ifadesini kullandı.

ÇAMLIK'TA NELER OLACAK?

Çamlık projesine 2016 yılında başlandı. 261 bin 827 metrekare alanı kapsayan Çamlıktepe projesinin 124 bin metrekaresi yeşil alandan oluşuyor.

Balıkesir'in simgesine dönüşecek alanda 3 bin 75 kişilik cami ve 38 metre yükseklik ile 8 metre genişlikte hilal minare yer alıyor.

Üç bin 400 metrekareye oturan dev kütüphanesiyle dikkat çeken bölgede ayrıca, toplantı salonları ve kafeteryalar  bulunuyor.

MİNİA BALIKESİR

Büyükşehir Belediyesi kurucu başkanı Ahmet Edip Uğur'un imzası olan proje, Minia Balıkesir, alışveriş sokakları, çocuk oyun ve mesire alanları, yürüyüş parkurları ve seyir teraslarıyla gidenlerin ibadetlerini yerine getirebileceği, kitap okuyabileceği, eğlenip dinlenebileceği vakit geçirebileceği şekilde tasarlandı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@