BALIKESİR Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin yatak kapasitesinin arttırılması amacıyla hazırlanan ve 2 yıl önce Cumhurbaşkanlığı onayını alan ek binanın temeli bugün Balıkesir protokolünün katıldığı törende atıldı.

baun-tip-temel41

Balıkesir Üniversitesi Hastanesinin gelişim ve büyüme süreci, 124 yataklı ek hastane binası ile devam edecek. Mevcut hastanenin yanına yapılacak olan ve içerisinde hibrit ameliyathaneler, çocuk acil servisi ile yoğun bakımın da yer aldığı ek hastane binasının temeli düzenlenen program ile atıldı. 

baun-tip-temel1

Hastane temel atma programı; Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Serkan Sarı, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Altıeylül Belediye Başkan Vekili Feyyaz Çiftçi, İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan Keskin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin, senato üyeleri, hastane yönetimi, öğretim üyeleri ve sağlık personelinin katılımıyla gerçekleştirildi.

baun-tip-temel4

Açılış programında, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey, CHP Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu açılış konuşmalarını gerçekleştirerek, yapılan ek hastane binasının, vatandaşlar, Üniversite ve Balıkesir için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından; 124 yataklı ek hastane binasının temeli, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve protokol üyeleri tarafından yapılan dualar eşliğinde atıldı.

YATAK KAPASİTESİ 500'E YÜKSELİYOR

baun-tip-temel447

Bugün temeli atılan en bina içerisinde 100 servis yatağı, 24 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathane, çocuk acil servisi ve hibrit ameliyathane salonları bulunacak. 

serkan-sari-baun

Tıp Fakültesi Hastanesi yatak kapasitesinin arttırılması amacıyla hazırlanan ve 2 yıl önce Cumhurbaşkanlığı onayını alan ek binanın temeli bugün atıldı. Balıkesir protokolünün yer aldığı aldığı törende kısa süreli buton basma krizi yaşandı!

BORSA BAŞKANI ÇETİN'DE
64 YATAKLI EK BİNA YAPTIRACAK

baun-tip-temel11

Hayırsever iş insanı Mehmet Çetin tarafından yaptırılacak ve yakın bir dönemde yapımına başlanacak olan 64 yataklı ek binanın tamamlanması ile üniversite hastanesinin yatak kapasitesi yaklaşık 500’e ulaşacak.

VALİ HASTALARI ZİYARET ETTİ

vali-hasta

Temel atma programının ardından, Vali İsmail Ustaoğlu ve protokol üyeleri Balıkesir Üniversitesi Hastanesini ziyaret ederek tedavi gören hastalara şifa dileklerinde bulundu.

Haber: Hidayet HAYAT

herbokolog

Editör: Macit ERMİŞ