Başkan Yücel Yılmaz’ın önderliğinde başlatılan yüzme etabı kanalda gerçekleştirilen ülkedeki tek triatlon olma özelliğini taşıyan “Balıkesir Triatlonu” 2023 yılında düzenlediği organizasyonla Avrupa’yı kendine hayran bıraktı. “Balıkesir Triatlonu” Avrupa Triatlon Birliği tarafından “2023 Yılının En Başarılı Yerel Organizasyonu” ödülüne layık gördü.

Thumbnail Balikesir Triatlonuna Avrupadan Odul 9

Balıkesir’in potansiyelini sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya duyurmaya devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın 2019 yılından bu yana Avlu Yaşam Merkezi’nde düzenlemeye devam ettiği “Balıkesir Triatlonu” her geçen yıl daha başarılı bir organizasyona imza atıyor. Yüzme etabı kanalda gerçekleştirilen ülkedeki tek triatlon şampiyonası olma özelliğini koruyan “Balıkesir Triatlonu” 2023 yılında Avrupa Triatlon Şampiyonası’na ev sahipliği yaparak Türkiye’de ilk kez ev sahipliği yapan organizasyon oldu.

Thumbnail Balikesir Triatlonuna Avrupadan Odul 3

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Triatlon Federasyonu ile Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlediği başarılı organizasyonla tüm dünyada örnek gösterilen “Balıkesir Triatlonu” Avrupa Triatlon Birliği tarafından “2023 Yılının En Başarılı Yerel Organizasyonu” ödülüne layık gördü.

Thumbnail Balikesir Triatlonuna Avrupadan Odul 2

Çekya’nın başkenti Prag’da düzenlenen törende ödülü; Başkan Yücel Yılmaz’ı temsilen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Yahya Akduman, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ile Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Âdem Özalp aldı.

Editör: Macit ERMİŞ