DURSUNBEY'DE ADAY BULAMADI
İVRİNDİ'DE BÜYÜK SKANDAL YAŞANDI

Balıkesir'de aday listelerinin Seçim Kurullarına teslim edildiği bugün CHP'de büyük bir skandal yaşandı. CHP Balıkesir İl Başkanlığı’nın İl Seçim Kurulu’na verdiği belediye başkanları listesinde aday gösterilmeyen Dursunbey ile birlikte adayı hazır olmasına rağmen İvrindi yer almadı.

İLÇE BAŞKANI ORTADAN KAYBOLDU
ALİ KUNDAKÇI'NIN ADAYLIĞI 'YALAN' OLDU

Ali Kundakci 1

CHP’nin İvrindi adayı olarak İstanbul Balıkesir Obası Derneği Başkanı Ali Kundakçı olarak açıklanmıştı. Hemen seçim çalışmalarına başlayan Kundakçı,Genel Başkanı Özgür Özel‘in ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına da katılmıştı. Kundakçı’nın evrakları yetişmediği için aday olamadığı iddia edildi.

ÖZGÜR ÖZEL "ADAYIMIZ" DİYE TANITTI

BAŞKA YERDE OLSA
İL  BAŞKANI İSTİFA EDERDİ!

CHP İl Teşkilatının ilçelere hakim olamadığını ileri süren partililer, "İlçe başkanı kadar İl Başkanı Erden Köybaşı da bu olaydan sorumludur. İstifasını bekliyoruz" dedi. Köybaşı'nın, Altıeylül Belediye başkan aday adaylığı sürecinde Hakan Şehirli'ye de "Sende para yok, bu işin altından ekonomik olarak kalkamazsın" ifadesini kullandığı siyasi kulislerde uzun süre konuşulmuştu. 

PARTİ YETKİLİLERİNE DURUMU BİLDİRDİ AMA…

Gün içerisinde CHP İvrindi İlçe Başkanlığında çektiği ve İl Başkanlığı ile parti yetkililerine gönderdiği bilgilendirme amaçlı video mesajını kamuoyu ile paylaşan Ali Kundakçı, “Bugün 20 Şubat 2024. Listelerin Seçim Kuruluna verilmesi için son gün. Saat 17.00 itibariyle de bu süre doldu. Saat 14,00’den beri CHP İvrindi İlçe Başkanlığındayım. Maalesef İlçe Başkanı (Ayhan Arslanbey) defaetle aramamıza rağmen bizim dosyalarımızı Seçim Kuruluna vermek için gelmedi. Dolayısıyla bugün evraklarımızı kurula teslim edemedik.” dedi.

Kendisiyle birlikte bazı yönetim kurulu üyeleri ile Ayhan Arslanbey’i beklediklerini vurgulayan Kundakçı, “Kısacası İlçe Başkanı gelmediği için biz aday dosyalarımızı teslim edemedik. Yetkililerin hepsinin dikkatine…” mesajını paylaştı. Kundakçı konu ile ilgili olarak daha sonra detaylı açıklama yapacağını açıkladı.

Ali Kundakci 1

CHP İvrindi İlçe Başkanı Ayhan Arslanbey’in ilçede aday gösterilmesini istemediği ve İYİParti adayının desteklenmesi yönünde görüş bildirdiği öğrenildi. CHP Genel Merkezi'nin Balıkesir İl yönetimi ve İvrindi ile ilgili nasıl bir karar verileceği merakla bekleniyor. 

(kaynak: Balıkesir24saat)

Muhabir: Hidayet HAYAT