11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında ‘Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes’ sloganıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel Yurdumuzun 2023 farklı noktasında ve Tüm ülkede eşzamanlı olarak bugün saat 11.11’de yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Karesi İlçesi Yeniköy Yolu’nda gerçekleştirilen programa Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, İl protokolü, gönüllü gençler, öğrenciler, kurum personelleri ve vatandaşlar katıldı. 

agac-dikimi-20234

Törende konuşan Vali İsmail Ustaoğlu ‘’Cumhuriyetimizin 100. Yılında ‘Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu özel günde fidanları toprakla, umutları yarınlarımızla buluşturacağız. Hedefimiz, daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil Balıkesir ve daha yeşil bir gelecek.’’ şeklinde konuştu.

agac-dikimi-2023

Gençlik Merkezleri gönüllü gençleri ile birlikte fidan dikimi yapan Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Cumhuriyetimizin 100. Yılında ‘Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes’ sloganıyla yüzlerce fidanı toprakla buluşturmak için bir araya geldik. 

Balıkesir için uyarılar peş peşe geldi Balıkesir için uyarılar peş peşe geldi

agac-dikimi-20232

Her bir fidanı geleceğimize, gelecek nesillerimize armağan ederek Balıkesir ‘i ve tüm yurdumuzu yeşille buluşturan herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Vali İsmail Ustaoğlu 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen fidan dikim etkinliğine katıldı.

Vali Ustaoğlu; “Cumhuriyetimizin 100 üncü yılında ‘Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu özel günde fidanları toprakla, umutları yarınlarımızla buluşturacağız. Hedefimiz, daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil Balıkesir ve daha yeşil bir gelecek.” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ