Cihan pehlivanı çıkaran Balıkesir'de güreş yeniden canlandı. Ulusal ve Uluslararası şampiyonlarda milli formayla ülkemizi temsil ederek büyük başarıla imza atan Aslan Seyhanlı, Balıkesir'de güreş sporuna hayat verdi.

Çorum'da yapılacak Minik büyükler Türkiye Şampiyonasına, Isparta'da takım halinde Türkiye 2. si olan güreş takımını götüreceklerini açıklayan Balıkesir Güreş İl Koordinatörü  Aslan Seyhanlı " Çalışmalarımıza başladığımız kısa zaman aralığında büyük işler başardık diyebilirim. Yıllardır Güreş konusunda belli bir plan program içinde çalışan illerin arasından sıyrılıp, Ispartada takım halinde Türkiye 2.'si olduk. Bu çok büyük başarı. Halil İnce,  Ozan Aktaş, Özgür Kapan. Müslüm Yıkılkan, Atilla İşboğa, Hidayet Avcı gibi, gelecek yıllarda Türk Milli takım mayosu altında güreşebilecek genç yetenekler kazandık. Bu harika takımı olduğu gibi Çorum'a götürüyoruz. Yardımcım Kemal Kurt antrenörlüğünde çok iyi maçlar çıkaracağımıza inanıyoruz.  ben de Erzurum'daki şampiyonadan sonra Çorum'a geçerek genç güreşçilerimizin ve Kemal Kurt'un yanında olacağım. Balıkesir'de artık güreş seferberliği başlattık" dedi.,

"VALİMİZE MİNNETTARIZ"

Güreş'teki çalışmalarının ekip işi olduğunu vurgulayan Seyhanlı "Bu ekibin en önemli ayağı Valimiz Yılmaz Aslan'dır. Her sıkıştığımızda başvurduğumuz ve sorunlarımızı çözmede en az bizim kadar büyük çaba gösteren sayın Valimize büyük minnet ve şükran borçluyuz. Şu an Balıkesir'deki Güreş patlamasının en büyük mimarı Valimiz Yılmaz Aslan'dır. Belediye Başkanımız İsmail Ok'da her zaman yanımızda ve bizlere büyük destek veriyor. Gelecek yıllarda daha da büyük katkı yapacağını söyleyerek bizleri motive eden Belediye Başkanımız da, Valimiz'den sonra en büyük güvencemiz. Ayrıca Gençlik Spor İl Müdürümüz Oğuz Kaynak ve Spor Şube Müdürü Kezban Kızılaslan'ın desteklerini  unutamayız. Her zaman bizlerle beraberler ve en az bizim kadar mesailerini harcıyorlar. Bizim bütün malzeme ve araç gereç ihtiyaçlarımızı anında karşılıyorlar. Şu an bizlere çok iyi imkanlar sağlayan bu büyüklerimize layık olmak için de bizler durmadan çalışıyoruz. Amacımız uzun vadede Balıkesir Güreşini önce Türkiye'de, sonra da Dünyada marka bir şehir yapmaktır. Bunu başaracağımıza inanıyorum" dedi.

"26 MARTTA BAYRAMIMIZ VAR"
Balıkesir Güreşi'nin 26 Martta Kurtdereli Spor Salonunda düzenlenecek Minikler İl Birinciliğinde zirve yapacağına işaret eden Aslan Seyhanlı " Bizim şu ana dek olan çalışmalarımızda eksik olan tek şey seyirci. Bağrından Kurtdereli Mehmet Pehlivan gibi dünya çapında bir güreşçi çıkaran Balıkesir'li hemşehrilerimizi mutlaka tribünlere bekliyoruz. Balıkesir'de güreşin çok sevildiğini biliyoruz. Seyircimiz de bize sahip çıkarsa ulaşamayacağımız hiç bir başarı yoktur. Bizlere inanın ve lütfen tribünlerde yerinizi alın. Genç sporcularımıza destek olun. Bizler Balıkesir güreşini marka yapmak için durmadan çalışıyoruz. 26 mart Cumartesi günü Kurtdereli Spor salonunda bayramımız var. Lütfen herkes gelsin ve bize manevi destek versin"dedi.
Editör: Haber Merkezi