Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri ve asayiş ekipleri, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Dönemi'nin başlaması nedeniyle okul çevresi güvenliği ile öğrenci servisi denetimleri yapıyor.

Jandarma ekipleri, sorumluluk alanları içinde yeralan bölgelerde okul çevre güvenliği ile öğrenci servisi denetimlerine başladı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Trafik Şubesi ve Asayiş Şubesi timleri, görev bölgelerindeki okullarda denetimlere başladı.

Jandarma timleri, çocukların güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmesi için okul servis araçlarında alınan tedbirler kontrol ederek, servislerde bulunması mecburi okul taşıt yazısı, ışıklı dur levhası, emniyet kemeri, ilkyardım çantası, yangın tüplerini kontrol etti.

Timler, öğrenci servis şoförlerini de eksiklik olmaması için uyardı. Asayiş timleri de okul çevresinde öğrencilerin güvenliğini etkileyecek olası durumlar ile ilgili de denetimler yaptı. 

Balıkesir il geneli denetimler sonucunda; 182 okul çevresi, 399 umuma açık yer, 3.312 şahıs ve 308 araç kontrol edilirken, çeşitli suçlardan aranan 3 kişi yakalanarak adli makamlara teslim edildi.

Editör: Macit ERMİŞ