SAĞLIK'ta şiddet haberlerine bir yenisi de Balıkesir'den eklendi. Atatürk Şehir Hastanesinde yaşanan olayda kadın doktora saldıran 2 kişi gözaltına alındı. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ile İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin, yayımladıkları mesajlarla şiddeti kınadı, hekime acil şifalar diledi.

YOĞUN BAKIM ÖNÜNDE ARBEDE

balikesirim.net haber merkezinin ulaştığı bilgiye göre, Atatürk Şehir Hastanesindeki olay şöyle gelişti:

Hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaklaşık iki aydır tedavi gören İ.A. adındaki hastanın yakınları H.A. ve oğlu M.A. bugün öğleden sonra saat 15:00 sıralarında hastaneye gelerek  Anestezi ve Yoğun Bakım Doktoru Fatma Kübra Karaosmanoğlu'ndan hastalarının son durumunu öğrenmek istedi.

ÖNCE AĞIZ DALAŞI, SONRA FİZİKİ ŞİDDET

Hasta hakkında bilgi veren Karaosmanoğlu ile H.A. ve oğlu M.A. arasında sözlü tartışma yaşandı.

Bu sırada hasta yakını, elindeki sert cisim ile hekimin yüzüne fiziki şiddet uyguladı. Yaşanan arbede çevredeki vatandaşlar ve hastane güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle önlendi. 

Yüzünden yaralanan Karaosmanoğlu, darp raporu alarak saldırganlardan şikayetçi oldu. 

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen M.A ve H.A. hastane polisince gözaltına alındı.

VALİ: OLAYIN TAKİPÇİSİYİM

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kadın hekime uygulanan şiddeti esefle kınadığını bilirdirdi. Hekime acil şifalar dileyen Ustaoğlu, konuyu adli makamlar nezdinde yakından takip ettiğini duyurdu. 

ismail-usta-doktor

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DE AÇIKLAMA YAPTI

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin de, kadın doktora yönelik şiddeti şiddetle kınadığı. Keskin, yaptığı  açıklamada şöyle dedi: 

"Balıkesir Atatürk Şehir Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli Anestezi Uzman hekimimiz fiziksel saldırıya uğramış, darp edilmiştir. Hekimimize yapılan fiziksel şiddeti ve darp olayını şiddetle kınıyoruz. Her zorluğa karşı bu görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür. Personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sağlık Müdürlüğü olarak sonuna kadar konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz."

Editör: Macit ERMİŞ