BALIKESİR merkeze bağlı KARAMANLAR köyünde, küfürleşmeyle başlayan kavga silah ve bıçaklı düelloyla sürdü, bir kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Eşkiyalardan biri bindiği otomobili köy meydanındaki pazarcının üzerine sürdü, aracın altına alıp 50 metre sürükledi, ardından defalarca kez üzerinden geçerek hunharca öldürdü. Olay yerinden kaçan ehliyetsiz cani, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin başarılı takibi sonucunda yakalanarak adalete teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde köy meydanında yaşanan olay Devrim T. ile Orhan Ö'nün köy muhtarı Vedat Görgülü ile yakınlarına küfür etmesiyle başladı. Muhtarın havaya ateş ederek önlemeye çalıştığı gerginlik, her iki tarafın yakınlarının da olaya karışmasıyla büyüdü. Karşılıklı atılan silahlardan çıkan kurşunlardan biri Orhan Ö'nün boğazına isabet ederken, üç kişi daha yaralandı.

OTOMOBİLE BİNDİ, CANAVAR KESİLDİ

Bu sırada, Devrim T., olay yerinde bulunan Orhan Ö'ye ait otomobile binerek dehşet saçtı. Ehliyeti bulunmayan şüpheli aracı, köy meydanında bulunan ve pazarcılık yapan Metin Sarıca'nın üzerine sürdü. Otomobilin çarpmasıyla altında kalan ve 50 metre sürüklenen 49 yaşındaki pazarcı Metin Sarıca, olay yerinde öldü. Şüpheli, aracın altına alarak sürüklediği ve ölümüne neden olduğu pazarcının cesedinin üzerinden ise defalarce kez geçtiği bildirildi.

JANDARMA'DAN KAÇAMADI

Olayın ardından kaçarak kayıplara karışan ehliyetsiz cani Devrim T. (34), Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin istihbarat çalışmaları sonucu, saklandığı köydeki boş bir evde kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli, sorgulamasının ardından sevk edildiği adli makamlarca 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklanarak Kepsut'taki L Tipi cezaevine kapatıldı. Karamaköy'deki olayla ilgili olarak çok sayıdaki kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Editör: Haber Merkezi