BALIKESİR'de sahte zeytinyağı üretimi yapılarak satıldığı bilgisini alan Jandarma, iki işyerine baskın yaptı. Operasyonda, 20 bin 579 litre sahte zeytinyağı ile 7 bin 772 gram sahte bal ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Balıkesirli gençler bu habere çok üzülecek! Balıkesirli gençler bu habere çok üzülecek!


BALIKESİR İl Jandarma Komutanlığı, halk sağlığını yakından ilgilendiren önemli bir operasyona imza attı. Jandarma ekipleri yapılan istihbari çalışmalar sonucunda R.Ç. ve oğlu Ü.Ç'nin zeytinyağı aroması ve gıda boyası kullanarak sahte zeytinyağı üretip piyasada ve semt pazarlarında satışını sağlayarak haksız kazanç elde ettikleri belirlendi.

Güvenlik güçleri, İl Tarım ve Orman ile İl Sağlık Müdürlüğü görevlileriyle şüphelilere ait 3 ayrı depoya ve 2 araca baskın yaptı.

21 BİN LİTRE ZEYTİNYAĞI
7 BİN 772 LİTRE SAHTE BAL

Şüphelilere ait depo ve araçlarda; 20.549 litre sahte zeytin yağı, 2.500 kilogram sahte zeytin yağı sabunu, 7.772 kilogram sahte bal 3.129 kilogram sahte pekmez, 1.200 adet sahte arı sütü, 100 kilogram sahte tahin, 3.500 adet sahte etiket, bir adet bal ısıtma makinesi ve sahte ürünleri piyasaya sürmek için kullanılan 32.061 adet boş teneke, plastik bidon ve şişe ele geçirildi.

Olayla ilgili iki sahtekar gözaltına alındı.

Editör: Macit ERMİŞ