(Mahmut ACARÖZ - Ajans10) Balıkesir'de bir kişi engelli kızını döverek öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.
Olay, babanın kızını dövüp evden çıktıktan sonra karıştığı bir bıçaklama adam yaralama olayı nedeniyle gözaltına alınması sonucu ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, 2. Sakarya Mahalle Güven Sokak'ta oturan Hüseyin E. (70), 12 yıl önce kavga ettiği eşiyle boşandı. Zihinsel engelli kızı babada kaldı.  Olay günü, öfkeli baba kızı Ayten'i (35), susması için uyardı. Ses çıkarmaya devam eden kızını önce yumrukla darp ettiği ileri sürülen öfkeli baba, daha sonramasum kızın değişik yerlerine demik çubuk ve sopayla vurdu.

ÖNCE KIZINI ÖLDÜRDÜ, SONRA HASMINI ÖLDÜRMEYE GİTTİ

Kızına dövdükten sonra evden ayrılan şüpheli, aynı semtte bulunan bir kahvehanenin önünde, daha önce aralarında tartışma yaşandığı öğrenilen Celil I. (59), ile karşılaştı.

Kendisi hakkında dedidoku yaptığını ileri sürdüğü Celil I'yı, yanında taşıdığı ekmek bıçağı ile saldırdı. Karın boşluğu ve sırtından aldığı bıçak darbeli sonucu yaralanan Işık, Balıkesir Devlet Hastanesine kaldırıldı.POLİSE KIZINI DÖVDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ
Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı  üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan Hüseyin E., polislere, "Evde özürlü  kızım var. Buraya gelmeden önce onu dövmüştüm. Gidip durumuna bakmam gerek" dedi.
Bunun üzerine baba ile birlikte eve giden güvenlik güçleri, zihinsel engelli kızın cesediyle karşılaştı. 112 ekipleri olay yerine geldiklerinde yapabilecekleri birşey yoktu.  Yapılan incelemede, Ayten'in vucüdunun morardığı ve aldığı darbeler sonucu yaşamını yitirdiği belirlendi.

EŞİNİ DE ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS ETMİŞ
Baba gözaltına alınırken hastanede sağlık kontrolünden geçirildi. Bu arada kızın cesedi Devlet Hastanesi'ndeki Adli Tıp Morguna kadıldırıldı.
Katil zanlısı Hüseyin E'nin, 12 yıl önce de eşini öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle sabıka kaydının bulunduğu öğrenildi.
Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.