Polis memuru halı sahada kalp krizinden öldü Polis memuru halı sahada kalp krizinden öldü
  • Balıkesir’de anne ve oğlu gölette boğuldu! Acı haber gece yarısı geldi. Karesi Deliktaş köyündeki yaşanan olay yürekleri burktu. Serinlemek için girdiği gölette gözden kaybolan oğlunu kurtarmak için annesi de suya atladı. Anne oğul gölet sularında boğularak yaşamını yitirdi. 

Edinilen bilgiye göre, merkez ilçe Karesi'ye bağlı Deliktaş köyündeki olayda, annesi ile birlikte köy yakınlarındaki gölete giden 16 yaşındaki Emirhan Çakır, serinlemek için suya girdi.  Bir süre sonra oğlunun su yüzeyinden kaybolduğunu gören anne Gülnar Çakır (38) çocuğunun peşinden suya girdi.

Anne ve oğuldan haber alınamaması üzerine köylüler 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. Olay yerine sevk edilen Balıkesir Büyükşehir İtfaiyesi ve AFAD ekiplerince gölette yapılan aramalarda anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşılarak karaya çıkarıldı. 

Yürekleri burkan olayda yaşamlarını yitiren Emirhan ve Gülnar Çakır’ın cesetleri, olay yerindeki savcılık incelemesinin ardından Şehir Hastanesi morguna gönderildi.

Afad Bogulma

AFAD ve İtfaiye ekipleri gölde yaptıkları arama-tarama çalışmalarının ardından talihsiz kadın ile oğlunun cansız bedenlerine ulaşararak göletten çıkardı. Acı haber, Çakır ailesinin yakınlarıyla Deliktaş köyünü mateme bürüdü.

Editör: Macit ERMİŞ