Balıkesir'deki yaklaşık 170 eczanenin çalışanları, "hak arayışı" için bir araya gelerek güçlerini birleştirdi. Çalışma ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesi amacıyla hak arayışı başlatan il merkezindeki yaklaşık 300 eczacı çalışanı, Balıkesir Eczacı Teknisyen ve Teknikerleri Derneği oluşumu için kendi aralarından geçici heyeti belirledi. 

eczacilar-balikesir4

YOĞUN KATILIM 

Sağlıkta ilk danışılan kişilen olarak görülen eczane çalışanları, sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla başlattıkları çalışmayı daha ileri seviyeye taşıdı. 

Eczacıların Karesi Cafe'deki buluşmasına yoğun katılım olduğu gözlendi, Ezcazı teknisyen ve teknikerleri sorunlarını dillendirdiği toplantıda,  çalışma şartlarının iyileştirilmesi kaybolan saygınlıģın geri kazanılması gibi konular üzerine karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

BÜTÜN YÜKÜ ONLAR ÇEKİYOR

Eczacıların buluşmasında özetle;  "Çalışma ve ekonomik koşullarımız istenilen seviyenin çok altındı. Eczane sahiplerini zor durumda bırakmak gibi amacımız yok. Bizler onları düşündüğümüz gibi, eczane işletmecilerinin de bizleri ďüşünmesini umut ediyoruz. Sadece Balıkesir'deki yaklaşık 300 çalışanı değil, ilimiz genelindeki 450'ye yakın ecnazedeki meslektaşlarımız arasında dayanışma ağı oluşması ve sorunların kamuoyu gündemine taşınması amacıyla dernekleşmeye karar verdik." görüşlerinde birleşildi.

DERNEKLEŞME İÇİN İLK ADIM

Eczanelerin yükünü çeken çalışanlar, kendi aralarında yaptıkları oylamada, dernek oluşumunun çalışmalarını yürütmek üzere temsilci seçimi de yaptı.

Buna göre,  Balıkesir'deki eczane çalışanlarını çatısı altında buluşturacak derneğin amaçlarıyla faaliyet konularını belirleyecek tüzüğün hazırlanmas için şu isimler görevlendirildi: 

Serhat Çakal

Abdurrahim Meşe

Canip İkiz

Gamze Akın

Arzu Başaran

Ercüment Çağan

Ali Filiz

Hasan Eruysal

Hidayet Hayat

İlker Eliçi

Balıkesir Şehir Hastanesi kalp cerrahlarından bir ilk Balıkesir Şehir Hastanesi kalp cerrahlarından bir ilk

Sertaç Çavdar

Murat Gündoğdu

TOPLANTILARA İLÇELER DE DAVET EDİLECEK

eczacilar-balikesir5
İlki bugün gerçekleşen toplantının periyodik aralıklarla sürdürülmesi ve ilçelerdeki eczacıların da davet edilmesi kararlaştırıldı.

eczacilar-balikesir6

Eczane çalışanlarının dayanışmasına dönüşen ilk buluşmada sorunlar masaya yatırılarak tartışıldı.

eczacilar-balikesir3

Balıkesir il merkezindeki eczane çalışanlarının bir araya geldiği ilk buluşma dayanışmaya sahne oldu.

eczacilar-balikesir2

Balıkesir il merkezindeki eczane çalışanlarının bir araya geldiği ilk buluşma dayanışmaya sahne oldu.

eczacilar-balikesir

Balıkesir il merkezindeki eczane çalışanlarının bir araya geldiği ilk buluşma dayanışmaya sahne oldu.

eczacilar-balikesir1

Dernekleşme çalışmalarını yürütmek üzere eczane çalışanları temsilcilerini belirledi.

Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ