Koronavirüs salgını sonrası KKTC ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden getirilerek Balıkesir’de Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) ait Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurduna yerleştirilen 276 kişi, karantina süresinin dolmasının ardından otobüslerle memleketlerine uğurlandı.

​Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, yurtlarımızda misafir edilen ve karantina süresi dolan vatandaşlarımızla ilgili yaptığı açıklamada, "Karantina sürecini tamamlayan 276 vatandaşımızı bugün itibariyle memleketlerine uğurluyoruz. Ümit ediyorum ki buradan memnun kalmışlardır. Hizmetlerimizde aile sıcaklığını hissettirmeyi ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı amaçladık. Bu çalışmalarımıza destek olan İl Sağlık Müdürlüğüne, İl Emniyet Müdürlüğüne, Kızılay Şube Başkanlığına, İl Jandarma Komutanlığına, Afad Müdürlüğüne ve burada mesailerini harcayan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

HERŞEY ÇOK GÜZELDİ

Yurttaki imkanlardan memnun kaldıklarını ifade eden vatandaşlarımız duygularını şöyle dile getirdi:

“Burada sağlık ve hijyen açısından her şey çok güzeldi. Kahvaltımız, öğlen ve akşam yemeğimiz çok güzeldi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Valilikten, yurt yönetiminde, çalışanlardan Allah razı olsun. Hepsi güler yüzlüydü. Çok memnun kaldık. Allah inşallah bir daha nasip etmesin. Test sonuçlarımız negatif çıktı. Rabbim inşallah bu salgını ülkemizin başından kaldırır. Avrupa’dan gelmiştik. İnternetimizden, yiyeceklerimize bütün ihtiyaçlarımızı sağladılar. Bütün kurumlarımıza teşekkür ediyoruz. Evlerimize dönüyoruz, güzel bir duygu."