Hakkari Çukurca'da bölücü terör örgütüyle girilen çatışma sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Erol Şahin'in Balıkesir'deki evine ateş düştü. Şehidin Gündoğan Mahallesi'ndeki evi yasa büründü.

Eşi 10 yıl önce amansız hastalığa yenik düştükten sonra 3 çocuğuna annelikte yapan Baba Ahmet Şahin,  sabah saatlerinde gelen acı haberle yıkıldı.

Acılı baba, "Ne söylesen, ne konuşsan boş. Üç gün sonra izne gelecekti. Cenazesi geliyor. Vatan sağolsun. Bir oğlum daha yetişiyor. Onu da göndereceğiz. " dedi. 

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen piyade uzman çavuş Erol Şahin'in (25), Balıkesir'deki baba evinde yas var.
Şahin'in şehit olduğu haberi Gündoğan Mahallesi'nde yaşayan babası Ahmet Şahin ile yakınlarına askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haberin ulaşmasının ardından şehit ailesinin evi ve caddedeki binalar, Türk bayraklarıyla donatıldı.
Annesini 9 yıl önce kaybeden şehit Erol Şahin'in üç kardeşinden Elif Ilgaz, acı haberi aldıktan sonra fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı.
Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Garnizon Komutanı Tümgeneral Erdal Öztürk, 9. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Kubilay Selçuk, Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, şehit babası Ahmet Şahin'e taziye ziyaretinde bulundu.
Baba Ahmet Şahin, oğlunun Kayseri'de vatani görevini tamamladıktan sonra 3 yıldır sözleşmeli uzman çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hizmet ettiğini belirtti.
Oğluyla 3 gün önce telefonda konuştuğunu anlatan Şahin, "Bana her şeyin iyi olduğunu söylemişti. 5 Haziran'da izne gelecekti. Görev çıkınca 10 gün ertelendi. 15 Haziran'da izne gelmesini beklerken, cenazesi geliyor. Ne diyelim, vatan sağ olsun. Bir tane daha yetişiyor. Onu da göndereceğiz" diye konuştu.
"Başka aileler ağlamasın, ocaklara ateş düşmesin" diyen Şahin, terör olaylarının sona ermesini istedi. Şahin, şöyle devam etti:
"Liderler bir araya geliyor, ama çözüm yok. Bu işin çözümünü göstersinler. Her gün bir yerden şehit haberi alıyoruz. Bunun önüne geçmelerini istiyoruz, ama olmuyor. Ellerinden gelen bu kadar. 'Keseceğiz, keseceğiz, anlaşacağız, anlaşacağız' diyorlar. Halen neyini anlaşacaklar, halen şehit mi vereceğiz bu ülkede- İstediğin kadar konuş. Neyi konuşacaksın ki- Ne konuşursan konuş. Konuşacak bir şey yok ki."
Şehit uzman çavuş Erol Şahin'in cenazesi, bugün Van'dan Balıkesir'e getirildi. Zağnos Paşa Camisi'nde kılınan ikindi namazının ardından toprağa verildi.

GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDI
Balıkesir 9. Aja Jet Üs Komutanlığı'na ait askeri havaalanından alınan şehit uzman çavuş Erol Şahin'in naaşı, Gündoğan Mahallesi Gülban Caddesi'ndeki evine götürüldü. Burada okunan duaların ardından Zağanos Paşa Camii'ne getirildi. 
Burada, kardeşinin naaşına sarılan Elif Ilgaz, ''Bu tabutun içinde yatan sen olamazsın. Sen isen eğer, elimi hisset. Anneme selamlarımızı söyle. Bizi de bir an önce yanınıza alın. Burada yalnız bırkamayın'' diyerek gözyaşı döktü.  
Şehidin babası Ahmet Şahin ile kardeşi Sezer  Şahin de, tören boyunca ayyıldızlı bayrağa sarılı tabuta sarılarak uzun süre ağlarken, ayakta durmakta zorlandı. Şehidin ailesini yakınları teselli etmeye çalıştı. 
Zağanos Paşa Camii'ndeki tören sırasında bir grubun ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attıkları ve tekbir getirdikleri görüldü. 
Şehit uzman çavuşun naaşı, Balıkesir Müftüsü Turgut Açari'nin kıldırdığı cenaze namazından sonra Şehitler Parkı'nda bulunan Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.  
Bu arada, şehidin top arabasına konulan naaşının Ali Hikmet Paşa Meydanı'na kadar getirilişi sırasında bölgede bulunan vatandaşların alkışlarla eşlik ettikleri gözlendi. 


DEVLET BÜYÜKLERİ ÇELENK GÖNDERDİ
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Mlli Savunma Başkanı İsmet Sezgin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in çelenk gönderdiği törene, Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Garnizon Komutanı Tümgeneral Erdal Öztürk, Balıkesir Belediye Başkan vekili Yusuf Özenç, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın ile askeri ve sivil binlerce vatandaş katıldı. 


KILIÇDAROĞLU MESAJ YAYINLADI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurca'da teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Erol Şahin için yayınladığı mesajında, ''Çukurca'dan gelen şehit haberi bir ailenin daha yüreğini dağladı, bir anayı daha ağlattı. Başsağlığı diliyorum'' ifadelerini kullandı.
CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Çukurca'daki çatışma ile ilgili mesaj yayınladığı belirtildi.
''Elinin taziye mesajı yazmaya, açıklama yapmaya gitmediğini'' bildiren Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:
''Bugün, iki şehidimize rahmet, iki yaralımıza da acil şifalar diledikten sonra Çukurca'dan piyade uzman çavuş Erol Şahin'in şehit olduğu haberi geldi. Ne yazık ki, insanlık suçu olan terör bir ailenin daha yüreğini dağladı, bir ananın daha gözyaşlarını döktü. Şehit Erol Şahin'e rahmet, Babası Ahmet Şahin'e, ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne de baş sağlığı diliyor, herkesi şehit babası Ahmet Şahin'in söylediklerine kulak vermeye, o sözleri iyi anlamaya, değerlendirmeye çağırıyorum.''