10.10.2010 Balıkesir´in tanıtım günleri kapsamında düzenlenen etkinlikler bitti ama, tanıtım çalışmaları hız kesmedi.  'Dünya Balıkesirliler Günü'nün mimarı olan Vali Yılmaz Arslan, Balıkesir´i  bu kez TRT'nin canlı yayınına katılarak dünyaya tanıttı.

TRT Belgesel kanalında canlı yayınlanan TURKUVAZ programa konuk olan Cali Yılmaz Arslan, ilimizin yeraltı ve yerüstü güzelliklerini anlatıp, Balıkesirle ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi.

Vali Arslan, bir buçuk saat süren programda Balıkesir´in tarım, sanayi, turizminden yer altı kaynaklarına kadar birçok konuda izleyenlere bilgiler verdi.

10.10.2010 'Dünya Balıkesirliler Günü' tanıtım etkinliklerine de değinen Vali Arslan, “Amacımız Balıkesir’de bir takım etkinlik ve faaliyetler yaparak farkındalık yaratmaktır” dedi.

TRT´de canlı yayınlanan programa Balıkesir Sanayi Odası Meclis Başkanı Rona Yırcalı, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula ve Ankara Balıkesirliler Derneği Başkanı Enver Var telefonla bağlanarak Balıkesir ve tanıtım günleriyle ilgili düşüncelerini aktardı.

Vali Arslan, Balıkesir tanıtım günleri Eetkinliklerine gösterdikleri ilgi nedeniyle başta Balıkesirliler olmak üzere, basın mensuplarına ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

İZMİR VE MANİSA´DA ZİYARETLER

Vali Yılmaz Arslan, canlı yayın programının ardından çeşitli ziyaretlerde bulundu. İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’ı ziyaret eden Arslan, Balıkesir'in konumu hakkında kısa bilgiler aktardı. 

Vali Yılmaz Arslan, Valilik, Belediye ve Emniyet Müdürlüğü ziyaretlerinin ardından Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı ve Sabah Gazetesi İzmir Temsilcisi Ünal Ersözlü’yü de ziyaret etti.

Arslan, İzmir dönüşünde daha önce Balıkesir'e gelen Manisa Valisi Celalettin Güvenç’e de iade-i ziyarette bulundu. Vali Arslan, çeşitli konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğu Güvenç'e yağcıbedir halısı hediye etti.

Editör: Haber Merkezi