BALIKESİR'in hayattaki "Aksaçlı" 3-4 isminden biri olan Milli Görüş hareketinin simge ismi, İNFAK-DER Balıkesir Şube Başkanı Niyazi Güvenoğlu, Vali İsmail Ustaoğlu’na ziyarette bulundu.

niyazi-guvenoglu-kimdir2

Bir asra yaklaşan ömründa doğruluk çizgisinden şaşmayan Balıkesir'in hafizası konumundaki Güvenoğlu ile kadim şehir üzerine bir süre hasbihalde bulunan Vali Ustaoğlu, ziyaretten duyduğu memnniyeti dile getirdi.

niyazi-guvenoglu-kimdir1

Vali Ustaoğlu, Balıkesir'de bir dönem Bayındırlık ve İskan Müdürü (Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü) olarak da görev yapan Niyazi Güvenoğlu ile yakından ilgilendi. İl Müftülüğü tarafından Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde "Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" konulu konferansa birlikte katıldı. 

NİYAZİ GÜVENOĞLU KİMDİR?

Balıkesir doğumlu olan Niyazi Güvenoğlu, Milli Görüş hareketinin lideri merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın kadim dostları arasındadır.  Niyazi Güvenoğlu balikesirim.net yazarı Nevzat Özpelitlioğlu ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Balıkesir'de görüşlerine değer verdiği isimlerden biridir. 

Editör: Macit ERMİŞ