BİGADİÇ’E DEĞER KATAN YATIRIM

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bigadiç Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen Bigadiç Millet Bahçesi, 1 milyon 71 bin metrekarelik alanıyla Balıkesir'in en büyük, Türkiye'nin ise en büyük 3’üncü millet bahçesi olma özelliğini taşıyor.

Büyükşehir Belediyesi,
Bigadiç'e Dev Millet Bahçesi Kazandırdı!

bigadic-millet-bahcesi-ye

Millet Bahçesi, 8 gölet, 16 taş ev, mini uçak pisti, meyve bahçeleri ve yürüyüş alanları gibi çeşitli özelliklere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Bigadiç'in şifalı suları da ziyaretçilere sunuluyor.

Yılmaz:
Modern, Yeşil ve Akıllı,
Geleceğin Şehirlerini İnşa Ediyoruz

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Millet Bahçesi'nin Balıkesir'e kattığı değeri vurgulayarak şunları kaydetti: "Millet Bahçemiz, sadece yeşil alanları ve sosyal donatılarıyla değil, aynı zamanda Balıkesir ve özellikle Bigadiç'e özgü bir güzellik sunuyor. Burada vatandaşlarımız keyifli anlar yaşıyor, geleceğin şehirlerini inşa etme vizyonumuzu sürdürüyoruz." dedi

bigadic-millet-bahcesi-ye6

Bigadiç Millet Bahçesi, bölgenin en önemli rekreasyon alanlarından biri haline gelmiş olup, özellikle hafta sonları ve tatil günlerinde Balıkesirlilerden büyük ilgi görüyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla inşa edilen Bigadiç Millet Bahçesi Balıkesir’in en büyük millet bahçesidir. Bigadiç Millet Bahçesi bünyesinde 8 tane gölet, içinde termal suyun bulunduğu 16 tane taş ev, mini uçak pisti ve şifalı su bulunduruyor.
 

Serkan Sarı; Deprem ve Siyanür eşittir; Ölüm Serkan Sarı; Deprem ve Siyanür eşittir; Ölüm

Bigadiç’te bin 71 dönüm üzerinde
MİLLET BAHÇESİ Park ve Rekreasyon Alanı

bigadic-millet-bahcesi-y

Bigadiç Belediyesi ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın destekleriyle projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Millet Bahçesi’nin Balıkesir başta olmak üzere bölgeye değer kattığını ifade etti.

bigadic-millet-bahcesi-ye1

Başkan Yılmaz “Yeşil alanları ve sosyal donatı alanlarıyla Balıkesir’imize, Bigadiç’imize yakışan bir yeri vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Modern, Yeşil ve Akıllı, Geleceğin Şehirlerini İnşa Ediyoruz." dedi. 

Editör: Macit ERMİŞ