BALIKESİR'de kınalı kuzular aileleri tarafından askere ocağına uğurlandı. Gelenekselleşen asker uğurlama merasimine yüzlerce vatandaş katıldı Karamanköy'deki mahalle meydanında gerçekleşen uğurlama töreni hem eğlenceli, hem de duygusal geçti. Asker aileleri, çocuklarının da bölücü terör örgütlerine yönelik verilen kararlı mücadeleye katılmalarını istediklerini söyledi.

EVLATLARINI askere gönderen aileler duygulu anlar yaşarken, yakınları ve köylüleriyle vedalaşan gençler de vatan için her şeyi yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

ALTIEYLÜL'e bağlı Karamanköy'de askere gidecek yiğitler için düzenlenen asker düğününe Belediye Başkanı Hasan Avcı da katıldı. Avcı, vatani görevlerini yerine getirecek olan gençleri alınlarından öptü, çeşitli hediyeler vererek hayırlı tezkereler diliyoruz.

ASKER düğününde gençler doyasıya eğlendi, ellerine kına yakıldı ve mahalle halkı askere gidecek olan gençlere ortaya konulan sandık içine para atarak destek oldu. Asker anneleri kına merasiminde duygusal anlar yaşadı. Törende, askere gidecek gençlere aynı yıldızlı şal takıldı.

Editör: Macit ERMİŞ