DÖRT yıl önce 23 Ekim günü tedavi gördüğü İstanbul'daki hastanede yaşama veda eden Balıkesirlilerin "Faruk Abisi" tanınmış hayırsever iş insanı FARUK KULA, vefat yıldönümünde ailesi ve sevenleri tarafından sevgi, saygı, rahmetle anılıyor.

YOKLUĞU HİSSEDİLİYOR

faruk-kula-anma

Şehirde ekonomiden eğitime, kültürden spora kadar her alanda yatırımları ve her kesimden her yaştan herkese katkıları bulunan sevilen iş insanı Faruk Kula yaşamının 66 yılına hep başarılarla dolu çalışmalar sığdırmıştı.

KOCA ŞEHİR AĞLAMIŞTI

detail-photo-fancybox-2

Geçirdiği akciğer ameliyatı sonrası yoğun bakımda iken Hakk'a yürüyen Faruk Kula'nın vefat haberi, zengininden fakirine, işçisinden patronuna, sanatçısından sporcusuna, köylüsünden şehirlisine, siyasetçisinden sivil toplum kuruluşlarına kadar her kesimde üzüntü yaratmıştı.

MAHŞERİ KALABALIK

detail-photo-fancybox-3

Balıkesir Ticaret Borsası'nın efsane başkanı, Kula Yağ, Emek Yem ve Bu Piliç'in sahiplerinden ve genç iş insanları Rahmi, Uğur. Cesur'un babası Faruk Kula, Balıkesir tarihinde henüz eşi benzeri görülmeyen kalabalığın katıldığı törenle dualar eşliğinde sonsuzluğa uğurlamıştı.

Bizim şehirde

EKSİKLİĞİ HİSSEDİLEN Faruk Kula'yı dualarla anıyoruz.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

*

CENAZESİNE ONBİNLER KATILDI

Kula'nın tarihi Zağnos Paşa Camii'ndeki cenaze törenine onbinler katılırken, bölge gönderilen çelenklerle çiçek bahçesine dönüştürülmüştü. İnsanlar Başçeşme Mezarlığına da akın akın gelerek son görevlerini yerine getirmişti.

faruk-kula-anma9

Babasının bıraktığı bayrağı mütevazi şekilde taşıyan Ticaret Odası Başkanı oğlu Rahmi Kula, özlemini bu mesajla dile getirdi.

faruk-kula-anma-3

Şehirdeki eksikliği hissedilen Faruk Kula, Balıkesir'de bugün yüzlerce seveni tarafından sosyal medya paylaşımlarıyla saygı, rahmet ve özlemle yad edildi. 

Editör: Macit ERMİŞ