BALIKESİRSPOR Kulübü, tüzük ve isim değişikliği ile şirketleşme kongresinde yönetimine yetki verildi. Öncekilere göre, ilginin az olduğu gözlenen olağanüstü genel kurul 20 dakika sürdü. Küme düşen takımın en iyi yerlere gelmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen kulübün başkanı Nedim Ömer, "30 milyon borcumuz var" dedi.

balikesirspor-kongrsirket

Kulüp tarihinin en rezil iki sezonunu geçirdiği dönemde önce ikinci, ardından 3. lige düşen Balıkesirspor şirketleşmeye gidiyor. Kırmızı-Beyazlı kulübün tüzük ve isim değişikliği ile şirketleşme yetkisinin görüşüldüğü olağanüstü kongresi Karesi AVM salonunda yapıldı.

NE ÜYELER, NE PROTOKOL 

Takımın küme düşürülmesi nedeniyle üyelerin genel kurula ilgi göstermedikleri gözlendi. Kayıtlı 1270 üyeden yaklaşık 120'sinin hazıruna imza attığı görülürken, salonda eski başkanlardan sadece Kadir Dağlı'nın bulunması dikkat çekti. Şehir protokolünden de tek katılımın olmadığı kongredeki manzara, Balıkesirspor Kulübü'nün tarihinde hiç görülmedik şekilde yalnızlaştırıldığı izlenimi yarattı. 

AÇILIŞ İLE KAPANIŞ 20 DAKİKA SÜRDÜ

Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı  Rıza Tekin'in yönettiği kongrenin divanında Mustafa Canseven ile Hasan Cengiz Güneş görev aldı. Kulüp yöneticilerinden Olcay Güngör, tüzük değişikliğinin yasal zorunluluk gereği yapılması gerektiğini belirterek yasa maddelerini okudu.   şirketleşme sürecinin nasıl yürütüleceğine ilişkin ise her hangi bir bilgi paylaşımında bulunulmadı. 

GÜNÜN SÜRPRİZİNİ DAĞLI YAPTI

Kadir-dagli-balikesir-ibra

Açılışı ile kapanışı arasında 20 dakika süre geçen kongrenin dilek ve temenniler bölümünde konuşan eski kulüp başkanı Kadir Dağlı, ibra edilmediği genel kurul sonrasındaki yargı ve denetim sürecinden aklandıklarını hatırlattı. Dağlı, "Bizlere bu süreçte bu haksızlıkları yapanlara tüm haklarımı helal ediyorum. Balıkesirspor'u daha iyi yerlerde görmek istiyoruz" dedi. 

KULÜP BAŞKANINDAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR

Genel kurula katılanlara hitap eden kulüp başkanı Nedim Ömer, kısa konuşmasında ilginç açıklamalarda bulundu.

"Biz Balıkesirspor'un Balıkesir'de kalması için çok uğraştık."  ifadesini kullanan Ömer. bu sözleriyle isim vermeden önceki dönem başkanları Kadir Dağlı ile Özgür Yılmaz'a göndermede bulundu.

ŞİRKET BALIKESİR'DE KALACAK!

Nedim Ömer şöyle konuştu:

nedim-omer-balikesirspor

"Balıkesir'de bırakmak için çok çaba sarf ettik.  Bunu başardık. İnşallah şirketleşme yetkisinden sonra şirketimiz Balıkesir'de kalacak şekilde hisselerin dağıtımını yapacağız. İnşallah Balıkesirspor'umuz için hayırlı olacak.  Bugüne değin Balıkesirspor'un çok daha iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz."

BU SEZON 44 MİLYON LİRA GİTTİ

Konuşmasında kulübün mali yapısına da değinen Nedim Ömer, "Şu ana kadar maddi konularla ilgili hiç açıklama yapmamıştık.  Biraz da ondan bahsetmek istiyorum. Bizim bu sene yıllık maliyetimiz 27 milyon liraydı. Kulübü bir lira dahi borçlandırmadık. Bu da sadece bizim yönetimimz döneminde oldu diye düşünüyoruz. Bunun yanı sıra 17 milyon liralık da 13 adet dosya kapattık. Bu sezonun toplam 44 milyon lira gibi bir maliyeti oldu bize.

BORÇ 30 MİLYON LİRA

Şu an için 30 milyon lira kadar borcumuz var. Onları da inşallah şirketleştikten sonra kapatıp UÇK'dan kurtulup, transferlerimizi yapıp, Allah'ın izniyle daha iyi bir yerlere gelmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

ÜYELİK ŞARTLARI
ve AİDAT YENİDEN BELİRLENDİ

Tüzük değişikliğiyle yeni üye giriş bedeli 1966 lira, yıllık adiat ise 966 lira olarak belirlendi.

Kulübe üye olmak isteyenler en az 2 yönetim kurulu üyesini referans göstererek başvuruda bulunabilecek.

Bununla birlikte 2 yıl üst üste adiatını yatırmayanların üyelikleri sonlandırılacak.

Üyelikten çıkarılanlar, birikmiş borçlarının iki katını ödemek koşuluyla ancak 2 yıl sonra üyeliğe dönüş yapabilecek.

3 Haziran Cumartesi gününden geçerli olacak değişikle, yeni üyelerin oy kullanma hakkına sahip olabilmeleri için üyelikte 1 yılını doldurmaları şartı getirildi.

YÖNETİM KURULU ÜYE SAYISI

balikesir-spor-sirket-salo

Şirketleşme ile birlikte Balıkesirspor Kulübü'nün yeni yönetimi 1 başkan 10 asil üyeden oluşacak.Balıkesirspor Kulubü Olağanüstü Kongresi'nden görüntüler.. (BirlikGazetesi)


 

Editör: Macit ERMİŞ