BALIKESİR'de spor camiası güne üzücü bir haberle başladı. Balıkesirspor Kulübünün efsane ismi 64 yaşındaki Can Cangök, bu sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

BAL-KES'İN HAMALIYDI

Cangok Can

ACI haber tez zamanda duyuldu ve üzüntü yarattı. Çocuk yaşlarda kapısından girdiği Balıkesirspor'un alt yapı takımlarından başlayarak her kademesinde formasını giyen Can Cangök, teknik direktör ve yönetici olarak da kırmızı beyazlı kulübe hizmet vermişti. Cangök, camianın en fedakar isimlerinden biriydi.

GÖZYAŞLARI "CAN"IMIZ İÇİN

Can Cangok

Spora Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Balıkesir Şubesi Başkanı olarak hizmetini sürdürmekte iken Hakk'a yürüyen Can Cangök’ün cenazesi, ikindi vakti Zağnospaşa Camii’nde kılınan namazının ardından Çınarlıdere Mezarlığı’nda dualar eşliğinde toprağa verildi. Cangök, evli ve 1 çocuk babasıydı. 

CENAZESİ SPOR CAMİASINI BULUŞTURDU

Oğlu Orcun Cangök ile Balıkesirspor'un eski futbolcusu olan kardeşi Günay Cangök'ün taziyeleri kabul ettiği cenaze törenine Balıkesir milletvekili Serkan Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Karesi Belediye başkanı Mesut Akbıyık, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, BASKF Genel Başkanı Metin Mengüç, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Demir, Balıkesirspor Kulübü eski ve yeni başkanları, yöneticileri, futbolcuları, spor dünyasının önde gelen isimleriyle vatandaşlar katıldı.

BALIKESİRSPOR TAZİYE MESAJI

Ahmet Akın kulübü Abdullah Bekki'ye teslim ediyor Ahmet Akın kulübü Abdullah Bekki'ye teslim ediyor

"Balıkesirspor’umuzun eski futbolcu ve teknik direktörlerinden Can Cangök’ü kaybetmenin tarifsiz acısını yaşıyoruz. Kırmızı beyazlı kulübümüzün efsaneleri arasına adını çoktan yazdıran merhum Cangök’e Allah’tan rahmet, akrabaları, yakınları, sevenleri ve tüm futbol camiasına başsağlığı dileriz."

Editör: Macit ERMİŞ