Balya Belediye Başkanlığına seçilen ve 5 yıldır görevde olan Orhan Gaga, 31 Mart yerel seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre, AK Partili rakibini 89 oy farkıyla geride bırakarak yeniden seçildi. 

BALIKESİR'de, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre CHP'li Orhan Gaga Balya Belediye Başkanı oldu.

CHP'li Gaga ilçede kullanılan oyların yüzde 48.74'ini (4.835 Oy) alarak belediye başkanı seçildi. Başkan Gaga'nın rakibi AK Parti Cüneyt Çalışkan ise yüzde 47.84'de (4.746 oy) kaldı. Gaga ile Çalışkan arasındaki o farkı 89 olarak kayıtlara geçti. 

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, sonuçlar sonrasında kendisini tebrik eden vatandaşlar ile bir araya gelerek coşkuyla başkanlığını kutladı. 

Seçmene teyşekkür mesajında Orhan Gaga; "İlk günkü coşkuyla yürümeye devam ediyoruz. Yine birlikte başaracağız, Balya kazanacak." dedi.

Orhan Gaga kimdir?

Orhan Gaga, Balya ilçesinde 1966’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Balya'da tamamladı. Askerlik sonrası bir süre özel şirkette çalıştıktan sonra yedek parça satışı üzerine kendi iş yerini açıp 25 yıl esnaflık yaptı.1994 yılında üye olduğu CHP’de İlçe Başkan Yardımcısı, İl Kongre Delegesi, İl Disiplin Kurulu Üyesi, İlçe Başkanı, Kurultay Delegesi görevlerinde bulundu. CHP’nin adayı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü̈ olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Balya Belediye Başkanlığına seçildi. 5 yıldır Balya ilçesinde Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Editör: Macit ERMİŞ